#AkcjaEwakuacja – w Poznaniu pojawiły się billboardy Koalicji Europejskiej

Na ulicach Poznania pojawiły się billboardy z wizerunkami polityków Prawa i Sprawideliwości, którzy kandydują w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród nich jest m.in. minister edukacji Anna Zalewską, przy której pojawiło się hasło “niech opowie co zrobiła dzieciom”. Jest to element kampanii #AkcjaEwakuacja Koalicji Europejskiej.

Ogólnopolska kampania została zainaugurowana w tym tygodniu. Na billboardach można zobaczyć wizerunki m.in. wicepremier Beaty Szydło, minister Anny Zalewskiej, ministra Joachima Brudzińskiego i wicemarszałek Sejmu Beaty Mazurek.

Przy wszystkich pojawił się napis “Uwaga! Ucieka do Brukseli!” oraz “Zatrzymaj PiS! Wybory 26 maja”.

Do każdego z polityków dopasowany jest także dodatkowy tekst. Koalicja Europejska tłumaczy, że kampania ma na celu powstrzymanie “ucieczki do Brukseli” przez polityków, którzy “ponoszą odpowiedzialność za fatalne decyzje” i którzy “do tej pory wszystko w Polsce niszczyli”.

Koalicja chce “poinformować Polaków z kim mają do czynienia”.

Jeden z billboardów można zauważyć na ul. Ostatniej. Pojawił się tam plakat z minister edukacji, Anną Zalewską, a przy niej hasło “niech opowie co zrobiła dzieciom”.

Na pozostałych plakatach można zobaczyć m.in. “niech opowie o milionach dla swoich” (Beata Szydło), “niech opowie o upokarzaniu mundurowych” (Joachim Brudziński), “niech opowie jak broniła bandziorów” (Beata Mazurek) czy “niech opowie o dramacie rolników” (Krzysztof Jurgiel).