Siatkarskie Mistrzostwa Polski Sędziów Siatkówki już w ten weekend

Już tylko 4 dni pozostało do rozpoczęcia siatkarskich Mistrzostw Polski Sędziów Siatkówki, które zostaną rozegrane w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym k/Poznania w dniach 24-25.05.2019 r.

W zawodach, które odbędą się już po raz jedenasty (w Wielkopolsce po raz pierwszy), udział wezmą reprezentacje 16 województw. Mistrzostwa Polski Sędziów Piłki Siatkowej  to cykliczna impreza odbywająca się od 2009 roku, podczas której sędziowie siatkarscy z całej Polski rywalizują na parkietach o tytuł mistrza kraju. Poza walorami sportowymi, nadrzędnym celem zawodów jest integracja środowiska sędziowskiego, możliwość wymiany doświadczeń zebranych w różnych częściach Polski, jak również szerokie propagowanie siatkówki wśród społeczeństwa. 

Przez dwa dni zmagań w hali przy ul. Nowej 15 w Tarnowie Podgórnym drużyny z 16 województw rozegrają ponad 40 spotkań. Na parkiecie zobaczymy prawie 200 zawodników, w tym m.in. sędziów międzynarodowych oraz sędziów najwyższego szczebla rozgrywek w Polsce – Plus Ligi oraz Ligi Siatkówki Kobiet. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie reprezentacja Śląska, która w 2018 r. w Suwałkach wyprzedziła drużynę z Wielkopolski i Dolnego Śląska.

Organizatorem XI Mistrzostw Polski Sędziów Siatkówki jest Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z Gminą Tarnowo Podgórne i Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, który przy okazji tych zawodów zaplanował wyjazdowe posiedzenie Wydziału Sędziowskiego PZPS. Patronat nad imprezą objął Starosta Poznański Jan Grabkowski, patronat medialny sprawować będą Telewizja Polska S.A. Oddział w Poznaniu, Radio Poznań, MC Radio i Nasz Głos Poznański, a długa lista sponsorów dostępna jest na stronie http://mpss.poznan.pl/.  

Pierwsze mecze grupowe odbędą się 24.05 (piątek) o godz. 15.00, ok. godz. 17.30 nastąpi uroczyste otwarcie mistrzostw, a I dzień zawodów zakończy się ok. godz. 21.00. W sobotę 25 maja rywalizacja rozpocznie się o godz. 8.00, ok. godz. 19.45 odbędzie się mecz finałowy, a po nim zakończenie XI Mistrzostw Polski Sędziów Siatkówki połączone z wręczeniem nagród od wielu sponsorów.