Innowacyjny catering dla firm na polskim rynku

Jednym z kluczowych czynników, który wpływa na efektywność w pracy jest pełnowartościowe żywienie. Badania pokazują, że dieta ma duży wpływ na produktywność. W ostatnich latach wzrosła świadomość pracodawców w odniesieniu do odpowiedniego odżywiania się pracowników. Aby praca przynosiła spektakularne efekty, pracownik musi spożywać regularnie pełnowartościowe posiłki. Aż dla 44% pracodawców jest obojętne, w jakim odstępie czasu oraz jaki rodzaj posiłku spożywa zatrudniony.

Niestety Polacy nie mają dobrych nawyków żywieniowych. Oznacza to, że w wolnej chwili chętniej sięgamy po fast-foody i słodycze, a zbyt mało spożywamy warzyw i owoców. Według Światowej Organizacji Zdrowia spożywanie przez pracowników wartościowych posiłków podnosi wydajność pracy nawet o 25%. Nawet niewielki odwodnienia organizmu może wywołać negatywne skutki, tj. zaburzenia koncentracji i pamięci, ból głowy czy ogólne pogorszenie samopoczucia. Na szczęście, coraz więcej pracodawców zapewnia benefity dla swoich pracowników m.in. w formie ciepłego jedzenia, co pozytywnie wpływa na wydajność pracowników oraz wizerunek firmy.

Rodzaj pracy a potrzeby żywieniowe

Potrzeby żywieniowe pracowników są uzależnione od charakteru wykonywanej pracy, pory oraz wydatku energetycznego. Osoba, która wykonuje pracę fizyczną jest w nieustannym ruchu, przez co szybko spala kalorie i traci energię. Dlatego, ważne jest, aby posiłki były odpowiednio zbilansowane, a zarazem syte. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się treściwe, bogate w białko dania. W przypadku osób, wykonujących pracę umysłową dobrym wyborem będą posiłki lekkie, z dużą zawartością witamin. W przypadku zmian nocnych zalecane jest unikanie tłuszczu i węglowodanów. Dania powinny być lekkostrawne, aby nie obciążać organizmu.  Potrzeby żywieniowe pracowników uzależnione są od kilku kluczowych czynników.

W niektórych firmach większość procesów musi zachodzić co do minuty. Z uwagi na to organizacja żywienia zbiorowego stanowi spore wyzwanie. Realizacja wymaga dokładnego zaplanowania i uwzględniania wielu aspektów. Warto rozważyć współpracę z profesjonalną firmą cateringową, która dostarczy ciepłe, pełnowartościowe posiłki punktualnie w miejsce pracy o dowolnej porze dnia. Przerwa to nie tylko czas na spożycie posiłku, ale również regenerację sił oraz zacieśnienie więzi ze współpracownikami.

SmartLunch, czyli obiady dla firm

SmartLunch współpracuje ze sprawdzonymi restauracjami w całej Polsce i wspiera firmy w organizacji żywienia zbiorowego. Z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą zapewnić swoim pracownikom dostęp do ciepłych, pełnowartościowych posiłków stworzono aplikację do zamawiania jedzenia z lokalnych restauracji. Ze względu na zróżnicowaną specyfikę obsługiwanych branż szczegóły zamówienia ustalane są pomiędzy przedstawicielem SmartLunch i reprezentantem firmy, do której posiłki mają być dostarczane. SmartLunch odpowiada za znalezienie najlepiej dopasowanej oferty, negocjowanie warunków z Restauratorami, pomoc w układaniu menu i rozliczeniu dofinansowania oraz wsparcie na każdym etapie współpracy. Oferta skierowane jest do firm zatrudniających od kilkunastu do kilkuset pracowników. Stałość zleceń oraz konkurencyjne ceny pozwalają nam oferować konkurencyjne ceny przy zachowaniu najwyższej jakości.

Ciepłe posiłki dla pracowników

Dzięki współpracy z lokalnymi restauracjami i firmami cateringowymi w całym kraju SmartLunch oferuje szerokie menu obiady, sałatki, przekąski, kanapki, potrawy kuchni polskiej, europejskiej i azjatyckiej, dania mięsne i wegetariańskie. Posiłki przewożone są w biodegradowalnych, jednorazowych pojemnikach utrzymujących temperaturę i dodatkowo zapakowane w specjalne termoboxy, dzięki temu pracownicy otrzymują ciepłe, świeże jedzenie. Posiłki dostarczane są zawsze na czas o umówionej godzinie w miejsce pracy. Za pomocąaplikacji, strony internetowej lub SmartBoxu już w kilka minut można złożyć zamówienia z wyprzedzeniem wybierając potrawy spośród menu przygotowanego przez Restauratorów na dany tydzień. Restaurator ma ciągły podgląd od składanych zamówień, dzięki czemu wie ile porcji poszczególnych dań przygotować na dany dzień. Klient w aplikacji  ma wgląd we wszystkie zamówienia, miesięczne podsumowanie. Rozliczenie z SmartLunch ogranicza się do jednej faktury. Firma zapewnia catering dla firm w Poznaniu i innych regionach kraju.

Dlaczego warto skorzystać z oferty SmartLunch

  • Dania dostarczane są tylko z lokalnych i zaufanych restauracji.
  • Menu dobierane jest na podstawie potrzeb pracowników, typu wykonywanej pracy oraz wydajności energii.
  • Posiłki pakowane są w ekologiczne pojemniki, które utrzymują ciepło.
  • Każdy posiłek podpisany jest imieniem i nazwiskiem pracownika.
  • Konkurencyjne ceny.
  • Możliwość zamówienia. posiłków regeneracyjnych dla pracowników, którzy pracują w trudnych warunkach oraz ponoszą duży wydatek energetyczny.

Posiłki przygotowywane przy udziale usługi SmartLunch opierają się o indywidualne potrzeby oraz wymagania firmy. To Klient decyduje, jaka restauracja ma przygotowywać dla nich posiłki oraz w jakich godzinach mają być one dostarczane. Dzięki możliwości oceny zamawianych dań przez pracowników, restaurator wie, które posiłki cieszą się największą popularnością, jak dostosować menu i co poprawić w swojej ofercie. Najedzeni i zadowoleni pracownicy są efektywniejsi w pracy, co pozytywnie przekłada się na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Zbiorowe jedzenie wzmacnia relacje między pracownikami.

Podsumowanie

Odpowiednie żywienie to niewątpliwie ważna kwestia. W zależności od rodzaju wykonywanego zawodu, posiłki powinny być zróżnicowane pod względem wartości i kaloryczności oraz dostarczać energii niezbędnej do pracy. Ponadto, odpowiednie żywienie wpływa na efektywność. Współcześnie coraz więcej firm decyduje się inwestować w benefity dla pracowników.