Już dziś polska premiera światowego hitu ‘Annabelle wraca do domu’, z poznańską aktorką Natalią Safran

Dziś na poznańskich ekranach kin premiera światowego hitu ‘Annabelle wraca do domu’ z poznańską aktorką Natalią Safran w roli krwawej panny mlodej. Kolejna pozycja uniwersum ‘Obecności’, najbardziej kasowej na świecie serii horrorów, zaczyna dziś straszyć w polskich kinach za pomocą ulubionej przez fanów demonicznej lalki Annabelle. Tym razem Annabelle przywołuje do pomocy w zabójczej misji kilka nowych i równie jak ona niebezpiecznych demonów, w tym krwawą pannę młodą. W rolę zabójczej zjawy w ślubnej sukni wcieliła się polska aktorka Natalia Safran, która niedawno gościła na naszych ekranach jako Rina, Królowa podwodnego Królestwa Rybaków, w hicie ‚Aquaman’.

‘Annabelle wraca do domu’ weszła na światowe ekrany dwa tygodnie temu i już zdążyła podbić serca i wzniecić spekulacje fanów co do nowego spin off’u z krwawą panną młodą. To pierwsza rola Natalii w horrorze, ale już trzecia w roli panny młodej. Zaczynała pracę aktorską w Hollywood jako panna młoda w romantycznych komediach ‘Powiedz tak’ u boku Jennifer Lopez i ‘Nawiedzona narzeczona’ z Evą Longorią. Kiedy spytaliśmy Polki czego możemy oczekiwać od jej nowego wcielenia, usłyszeliśmy że granie krwiożerczego ducha było nie tak trudnym wyzwaniem jak się tego spodziewała: 
 
‘Nigdy nie myślałam, że tak dobrze będzie mi się grało złego ducha! Tymczasem po czterech godzinach pierwszej misternej charakteryzacji makijażem, peruką i kostiumem zdałam sobie sprawę z przewagi jaką ta nowa postać miała nad moimi dotychczasowymi rolami. Ta panna młoda miała szokować i przerażać, a więc zupełnie inne zadanie niż moje dotychczasowe postaci. Ukrycie za charakteryzacją demona oznaczało wolność od typowego wymogu zjednania sobie publiczności ciepłem i miłym wyglądem. Jako zmora pierwszego kalibru nie musiałam się absolutnie nikomu podobać, a wręcz odwrotnie – coś cudownie dla mnie nowego. Miałam też szansę w moim pierwszym horrorze pracować z ulubionymi twórcami filmowymi – mistrzem horroru i moim reżyserem z ‚Aquamana’ Jamesem Wanem, który stworzył ekranową historię nawiedzonej lalki Annabelle i scenarzystą wszystkich trzech filmów ‚Annabelle’, ‚It’ i ‚Zakonnicy’ Gary Daubermanem, który zadebiutował tu też w roli reżysera. Jakich straszliwych czynów dopuszczam sie w ‘Annabelle wraca do domu’, zobaczycie Państwo na ekranie, wydam tylko, że jestem zła do szpiku kości. Mam w filmie kapitalnie mrożące krew w żyłach sceny, a fani donoszą mi codziennie w wiadomościach, ze to panna młoda najbardziej przeraziła ich w filmie i z jej powodu wybierają się na film po raz kolejny, co oczywiście cieszy mnie strasznie [śmiech].’
 

Na światowej premierze ‚Annabelle wraca do domu’ w Hollywood (z której relację można zobaczyć na instagramie Natalii  https://www.instagram.com/p/By_PPg4Bn8-/?igshid=t2qag732g86t) , prym wodziła nasza rodaczka, pozując na czerwonym dywanie z lalką Annabelle, Verą Farmigą i Patrickiem Wilsonem (grajacymi parę słynnych egzorcystów, Lorraine i Eda Warrenów), Jamesem Wanem, reżyserem filmu Gary Dauberman’em i Bonnie Aarons – odtwórczynią słynnej już z uniwersum Obeności ‚Zakonnicy’. 

 
Przypomnijmy, że uniwersum Obecności, w tym filmy o Annabelle, ale również ‘Amityville’ (The Amityville Horror) powstały na podstawie zapisków pary najsłynniejszych egzorcystów świata, Eda i Lorraine Warren. Całe życie pomagali borykającym się ze złymi duchami, a po egzorcyzmach zabierali od ludzi przedmioty opętane przez zło, święcili i zamykali je piwnicy swojego domu, który w ten sposób po latach stał się muzeum rekwizytów owładniętych nieczystymi siłami. 

Jednym z nich była suknia ślubna, którą opętał zły duch, a która powodowała u noszącej ją panny młodej narastające szaleństwo prowadzące do morderstwa pana młodego. Na tej podstawie zrodziła się postać krwawej panny młodej z ‘Annabelle wraca do domu’. Natalia Safran grająca oryginalną postać, która dokonała pierwszej zbrodni i opętała suknię, tak wspomina Lorraine Warren: 
‚Poznałam Lorraine na planie filmowym ‚Obecności’. Była osobą bardzo wierzącą, pełną gracji i klasy, ale też subtelności i uprzejmości dla innych. Między zdjęciami ludzie przychodzili do niej z 
przedziwnymi historiami o duchach i swoich nadprzyrodzonych doświadczeniach. Lorraine wysłuchiwała wszystkich cierpliwie i wyjaśniała to, co na pierwszy rzut oka zdaje się być niewyjaśnione’.

Polska premiera ‘Annabelle wraca do domu’ odbędzie się dziś – 12 lipca.