Poznaniacy chętnie dzielą się dobrem. Cztery tygodnie charytatywnej akcji Gotuj się na Nowości za nami!

Cztery tygodnie, cztery weekendy, cztery spotkania i cztery niesamowite pełne wzruszeń, zabawy, śmiechu i kulinarnych doznań wydarzenia w ramach imprez „Gotuj się na nowości”. Druga edycja cyklu organizowanego przez portal codziennypoznan.pl już za nami. Charytatywne gotowanie na żywo w tym roku przeniosło poznaniaków i turystów w świat kuchni włoskiej, greckiej, hiszpańskiej i karaibskiej. Wszystko to, by zebrać fundusze na rzecz działalności Fundacji Pomocna Mama.

Była to już druga edycja charytatywnego cyklu plenerowych imprez kulinarnych „Gotuj się na nowości” organizowany przez portal codziennypoznan.pl. Celem akcji jest zebranie funduszy na jedną z Fundacji, która ma swoich podopiecznych również w Poznaniu. W tym roku wspieraliśmy Fundację Pomocna Mama, która pomaga potrzebującym rodzinom, a także wspiera chore dzieci i kobiety.

Podczas każdego z wydarzeń w ramach cyklu Top Chef Jakub Reszka, w specjalnie przygotowanej na tę okazję kuchni plenerowej firmy Meblobuk gotował na żywo przysmaki charakterystyczne dla państw, do których można dotrzeć dzięki bezpośrednim połączeniom z lotniska Poznań-Ławica.

W tym roku poznaniacy i turyści mogli rozkoszować się daniami kuchni włoskiej, greckiej, hiszpańskiej i karaibskiej. Każde danie było przygotowywane na oczach zgromadzonych widzów, a szef naszej plenerowej kuchni wyjaśniał co powinno się znaleźć w każdym z nich i jak przyrządzić potrawę w zaciszu domowym. Jak się okazuje, dania z nawet najodleglejszych państw świata można przygotować w oparciu o lokalne produkty. O świeże warzywa, owoce i zioła potrzebne kucharzowi zadbała Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza, która dodatkowo, podczas każdego z wydarzeń częstowała uczestników jabłkami od lokalnych producentów i świeżymi sokami robionymi na miejscu, składającymi się w 100% z owoców.

Wydarzenia prowadzone były przez dwie charyzmatyczne dziennikarki – Annę Drzazgę z MC Radio i programu Studio Browar Piątek i Studio Browar Wakacje portalu codziennypoznań.pl oraz Joannę Małecką, redaktor naczelną magazynu „Sukces po poznańsku”, która także jest jedną z prowadzących program Studio Browar Wakacje naszego portalu.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Galerii Posnania, a podczas kolejnych spotykaliśmy się z poznaniakami i turystami na Starym Rynku. Gotowanie i zbiórka pieniędzy to oczywiście nie wszystko.

Podczas każdego z wydarzeń odbywały się konkursy, w których do wygrania były atrakcyjne nagrody, w tym gadżety i prezenty od partnerów wydarzenia – port lotniczy Poznań-Ławica, Fundację Santander, Meblobuk i Wielkopolską Gildię Rolno-Ogrodniczą. Wystarczyło podać poprawną odpowiedź na pytanie zadawane przez Jakuba Reszkę lub jedną z naszych prowadzących, a następnie zakręcić konkursowym śmigłem, które wskazywało nagrodę.

Gotuj się na nowości to także spotkania ze znanymi poznaniakami. Na naszym wydarzeniu pojawił się m.in. sportowiec i polityk, Szymon Ziółkowski oraz Stanisław Mąderek, polski reżyser, scenarzysta, kompozytor i aktor, a zarazem ambasador Fundacji Pomocna Mama.

Atrakcje czekały również na stoiskach partnerów naszego wydarzenia. Można było m.in. wprawić w ruch interaktywną kolorowankę na stoisku Fundacji Santander, co budziło zainteresowanie zarówno najmłodszych jak i tych nieco starszych.

Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza rozdawała zebrane jeszcze tego samego dnia jabłka z lokalnego sadu i informowała m.in.  po czym poznać, że kupowany w sklepie produkt pochodzi z giełdy, od regionalnego producenta.

Firma Meblobuk prezentowała produkowane przez siebie kuchnie, wyjaśniając na co zwrócić uwagę przy jej tworzeniu i planowaniu w domu. Z okazji wydarzenia przygotowano również specjalną promocję – na hasło „gotuj się na nowości” można było uzyskać aż 10% zniżki na zakup nowej kuchni w Meblobuku.

Fundację Pomocna Mama oraz jeden z projektów, którego jest współorganizatorem – „Chce się żyć” – można było wspierać również m.in. poprzez zakup koszulek-cegiełek przygotowanych specjalnie na tę okazję. T-shirty dostępne były na stoisku Fundacji.

Podczas każdego z wydarzeń nie brakowało śmiechu, wzruszeń i wywiadów. Nasi prowadzący potrafili wybrnąć także z nawet najtrudniejszych sytuacji – bez względu czy była to nagła ulewa czy… brak prądu na Starym Rynku, który sprawił, że przez moment nie działała nasza kuchenka. Licznie zgromadzeni widzowie okazali duże zrozumienie i z uśmiechem przyjmowali niejednokrotnie „rozbrajającą szczerość” Ani, Joasi i Kuby.

Po raz kolejny okazało się także, że poznaniacy wbrew stereotypom chętnie dzielą się pieniędzmi z innymi. Chętnych na wrzucanie czy to bilonu czy banknotu do puszek Fundacji nie brakowało. Dzięki temu uda się wesprzeć podopiecznych Pomocnej Mamy.

Partnerami wydarzenia są: port lotniczy Poznań-Ławica, Fabryka Volkswagen Poznań, Fundacja Santander Bank Polska, Whirlpool Polska, firma Meblobuk, Suckes po poznańsku, Fundacja Pomocna Mama oraz Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza.

Dziękujemy, że byliście Państwo z nami.