Dzień wolny od pracy? Zoo Poznań zaprasza do siebie!

Choć czwartek jest dniem wolnym od pracy to w poznańskim ogrodzie zoologicznym przygotowano jeszcze więcej atrakcji dla odwiedzających. Osoby, które pojawią się w Nowym Zoo będą mogły wziąć udział m.in. w pokazowym karmieniu zwierząt i posłuchać opowieści o podopiecznych ogrodu.

Dodatkowe atrakcje w weekendy i dni wolne od pracy to już tradycja poznańskiej placówki. W czwarte, już o godzinie 10:30 odbędzie się pokazowe karmienie rysi europejskich. Pół godziny później będzie można posłuchać opowieści o dzioborożcach abisyńskich.

Kim są, jak wyglądają i co jedzą kukabury chichotliwe będzie można przekonać się o godzinie 11:30 podczas pokazowego karmienia, które odbywać się będzie w wolierach ptaków przy wejściu do zoo.

W samo południe na chętnych przy Barze MIŚ czekać będą opowieści o emu, a już 15 minut później rozpocznie się karmienie fok pospolitych w ich basenie.

O godzinie 12:45 w rejonie przystanku kolejki “Flaming” opiekunowie opowiedzą o marabucie, a na 13:00  zaplanowano karmienie lemurów katta na Wyspie obok Chaty Niedźwiedzia.

Pozostając w temacie “misiów”, o godzinei 13:15 opowieści o niedźwiedziach brunatnych, a 15 minut później o sikach wietnamskich.

Na koniec, o godzinie 14:00 na wybiegu obok kangurów odbędzie się karmienie ursonów.