“Piknik z Wyobraźnią” w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym

Eksperymenty oraz specjalne pokazy chemiczne i fizyczne czekają w sobotę na uczestników “Pikniku z Wyobraźnią”. Wydarzenie, organizowane przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny ma przybliżyć uczestnikom nauki ścisłe i zarazić pasją do nich.

Jak podkreśliła rzeczniczka prasowa Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT) Anna Ciamciak, “Piknik z Wyobraźnią” odbędzie się w tym roku już po raz szósty.

Poprzez +Piknik z Wyobraźnią+ chcemy przybliżyć swoim gościom nauki ścisłe i zarazić pasją do nich. W PPNT eksperymentujemy zawodowo i zachęcamy do tego naszych gości. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji dla najmłodszych, miłośników sportu i zdrowego stylu życia

podkreśliła Ciamciak.

Poinformowała, że podczas VI “Pikniku z Wyobraźnią” zaplanowano specjalne pokazy chemiczne i fizyczne – te dwie nauki leżą u podstaw działalności PPNT.

Spodziewajcie się wielkiego wybuchu i ciekawostek naukowych. W specjalnych strefach goście Pikniku będą mogli samodzielnie i bezpiecznie, pod okiem naukowców, przeprowadzić eksperymenty. Strefa Laboratorium Wyobraźni zelektryzuje uczestników Pikniku ciekawostkami naukowymi, zaplącze umysły, pokaże między innymi drapieżne roboty i udowodni, że wodę da się poskromić

zaznaczyła Ciamciak.

Centrum Archeologiczne PPNT przygotowało dla gości także specjalną strefę wykopalisk, na której będzie można zabawić się w poszukiwaczy skarbów, poznać podstawy pracy archeologów i poczuć się jak “prawdziwy Indiana Jones”.

Na miłośników sportu i gier – nie tylko komputerowych – czekają dodatkowe atrakcje, a dla najmłodszych zabawy plastyczno-sensoryczne. Co roku jeden z pracowników Data Center PPNT przygotowuje dodatkową atrakcję. Pierwszą była gra komputerowa, udoskonalana z każdą edycją Pikniku, drugą – dźwig rozwijający umiejętności zręcznościowe

przypomniała Ciamciak.

Organizatorzy wskazali, że na pikniku nie zabraknie również “okularów wirtualnej rzeczywistości”, dronów i elektrycznych pojazdów.

Poznański Park Naukowo-Technologiczny od prawie 25 lat aktywnie współpracuje z przedsiębiorcami i naukowcami. Wspiera firmy w rozwoju i wprowadzaniu innowacji na rynek, a naukowców w ich działalności badawczej. PPNT zajmuje się komercjalizacją wiedzy i technologii. Prowadzi badania oraz świadczy usługi badawcze w takich branżach jak chemia, fizyka, biotechnologia oraz IT. Jest akredytowanym ośrodkiem innowacji i jako jedyny park technologiczny w Polsce, posiada status jednostki naukowej (kat. A).

PPNT jest częścią Fundacji UAM, która wspiera i promuje działalność naukowo-dydaktyczną oraz organizacyjną Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.