Trwają Poznańskie Targi Piwne

Trwa drugi dzień Poznańskich Targów Piwnych, które odbywają się na Międzynarodowych Targach Poznańskich wspólnie z Street Food Spot. Dzięki temu odiwedzający mogą nie tylko spróbować najróżniejszych trunków m.in. z regionalnych browarów, ale także zjeść coś dobrego. Przygotowano również szereg atrakcji towarzyszących.

To już siódma edycja Poznańskich Targów Piwnych, które co roku przyciągając na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich tłumy smakoszy – zarówno trunków jak i jedzenia. W tym roku, w dwóch pawilonach – 3 i 3A dostępne będą piwa z ponad 60 browarów nalewanych z niemal 500 kranów. Do tego bogata oferta piwa butelkowego, cydrów i miodów. Wiele z trunków to limitowane edycje i regionalne wyroby, co jest prawdziwą gratką dla wielu.

Dostępnych jest także 25 foodtrucków zapewniających “coś na ząb” podczas próbowania różnego rodzaju trunków.

Podczas targów będzie także okazja do przyjrzenia się procesowi warzenia piwa – pokaz zorganizowany przez Wielkopolski Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Piwowarów Domowych odbędzie się 16 listopada. Będą tam także dostępne surowce wykorzystywane do tworzenia trunku, które będzie można powąchać, a nawet spróbować.

W sobotę odbywa się taże bieg Piwna Mila. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 1600 metrów z czterema przystankami na małe piwo. Będzie również okazja do zobaczenia i spróbowania swoich sił w piwnej jodze, czyli jodze ze szklanką piwa w ręce.

Tradycyjnie już, na Poznańskich Targach Piwnych będzie również okazja do skorzystania z usług profesjonalnego fryzjera i barbera. Będzie także strefa planszówek, nauka origami oraz Piwna Matura.

Sobota jest ostatnim dniem wydarzenia, które rozpoczęło się wczoraj.