Poznań Hussars i Poznań Hussars Ladies na turnieju lacrosse w Göttingen

Po niezwykle udanym sezonie, Mistrzostwie Polski w lacrosse kobiet i Wicemistrzostwie w lacrosse mężczyzn, zawodniczki i zawodnicy z Poznania wystąpili w turnieju lacrosse w niemieckim Göttingen, zajmując odpowiednio 2. i 5. miejsce.

W tegorocznej, trzynastej już edycji LaBox Tournament, udział wzięło 8 męskich oraz 16 żeńskich zespołów, a rywalizacja toczyła się w halowej odmianie lacrosse. Z uwagi na mniejsze boisko i szybsze tempo gry kibice zgromadzeni na trybunach byli świadkami emocjonującego sportowego widowiska.

Poznań Hussars Ladies swoje zmagania rozpoczęły w sobotę rano od 3 spotkań grupowych. Wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwem Poznanianek co dało im pierwsze miejsce w grupie i zapewniło udział w fazie play-off. Zwycięska passa naszych zawodniczek została podtrzymana w ćwierćfinale i półfinale, a przerwała ją dopiero drużyna ze Stuttgartu – triumfatorki 3 poprzednich edycji tego turnieju. Po znakomitym występie Poznań Hussars Ladies zakończyły rozgrywki na 2 miejscu!

Wyniki poszczególnych spotkań:

Ladies – Uni Göttingen 8:1
Ladies – Turbofüchse 4:3
Ladies – Dresden 6:3
Ladies – Bonn 5:2
Ladies – Lipsk 4:2
Ladies – Stuttgart 2:7

“Kończymy międzynarodowy turniej LaBox na wysokim drugim miejscu, ulegając w finale niepokonanym od trzech lat Retronixen. Warty podkreślenia jest fakt, że był to nasz debiut w box lacrosse – mecze odbywały się na hali, były bardzo dynamiczne i emocjonujące. W turnieju brało łącznie udział 16 drużyn żeńskich, tym bardziej cieszy nas miejsce na drugim stopniu podium.”

Anna Walas, kapitan drużyny

Zawodnicy Poznań Hussars swoje zmagania na niemieckich boiskach rozpoczęli od 3 ciężkich spotkań grupowych. We wszystkich musieli uznać wyższość rywali, dzięki czemu w dalszej części turnieju rywalizowali o miejsca 5-8. W tej fazie gra poznaniaków wyglądała zdecydowanie lepiej, a doświadczenia i wnioski wyciągnięte ze spotkań grupowych doprowadziły do 2 wygranych, które zagwarantowały im 5 miejsce w turnieju. Szczególnie cieszy zwycięstwo w rewanżu z drużyną z Berlina.

Wyniki poszczególnych spotkań:

PH – Freiburg 2:7
PH – GLACH 1:8
PH – BLAX 6:13
PH – Dortmund 6:5
PH – BLAX 4:3

“W momencie jak dowiedziałem się o turnieju trenowałem trochę ponad miesiąc, ale z dozą motywacji od kolegów i własnej ciekawości postanowiłem wziąć udział. Teraz, świeżo po turnieju stwierdzam że było to bardzo dobry wybór; atmosfera była świetna, na sportowo, bez zgrzytów. Mimo braku stażu mogłem poczuć się jak część drużyny, oraz samego community lacrosse . Turniej pozwolił mi zweryfikować swoje umiejętności, i sprawdzić “z czym to się je”, dzięki czemu lepiej jestem w stanie zrozumieć znaczenie poszczególnych ćwiczeń na treningach. Dzięki temu wyjazdowi utwierdziłem się w przekonaniu, jak satysfakcjonujący i ciekawy jest to sport. Po turnieju stwierdzam też, że krótki staż treningowy nie jest przeszkodą w udziale w tego typu wydarzeniu, a każdemu początkującemu pozwoli to zweryfikować czy w lacrosse jest to, czego po nim oczekiwał oraz czy chcę dalej trenować i się doskonalić.”

Samuel Nowak, Poznań Hussars

Drużyna Hussars Poznań zachęca wszystkich chętnych do udziału w rekrutacji do obu drużyn.