Policja przypomina o możliwości kontroli autobusu i kierowcy przed wyjazdem dzieci na ferie

Choć ferie w Wielkopolsce rozpoczną się dopiero za dwa tygodnie, to policjanci już teraz przypominają o możliwości wcześniejszego zgłoszenia kontroli autobusu i kierowcy przed wyjazdem dzieci na wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych jest jednym z głównych działań w styczniu i lutym. Na drogach pojawi się więcej patroli, które będą kontrolować zarówno kierowców autokarów i autobusów wiozących najmłodszych an wypoczynek, ale także same pojazdy.

Policja przypomina o możliwości zgłoszenia wyjazdu w celu przeprowadzenia kontroli jeszcze zanim pociechy wyjadą z domu.

Podczas kontroli sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Policjanci przygotowali wykaz miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Potrzebę kontroli można również zgłosić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Policja przypomina, że poinformowanie o wyjeździe z wyprzedzeniem pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania na przyjazd patrolu.