Budowa sali gimnastycznej na os. Pod Lipami na zaawansowanym etapie. Ma być gotowa na nowy rok szkolny

Nowa sala gimnastyczna na os. Pod Lipami w Poznaniu „rośnie” w oczach. Zakończono już montaż konstrukcji dachu, a obecnie trwają prace m.in. murarskie i ciesielskie. To inwestycja, na którą mieszkańcy oraz uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 czekają od dawna.

Początkowo budowa realizowana była przez szkołę, jednak z uwagi na problemy z wykonawcą, który zszedł z placu budowy, roboty przerwano. W październiku 2019 roku prace znów ruszyły – inwestycję wsparło miasto przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie, która wybrała nowego wykonawcę w przetargu.

Nowy wykonawca musi dokończyć wstrzymaną inwestycję, czyli wybudować salę gimnastyczną razem z pomieszczeniami uzupełniającymi i łącznikami z budynkiem szkoły, a także wybudować ogrodzenie od strony północnej działki wraz z parkingiem.

W nowej sali możliwe będzie podzielenie boiska kotarą, co pozwoli na przeprowadzanie kilku zajęć jednocześnie. Wyposażenie obejmie m.in. zestaw drabinek gimnastycznych oraz sprzęty i instalacje potrzebne do gier zespołowych takich jak piłka ręczna, siatkówka i koszykówka.

Dla widzów przygotowane będą składane trybuny, a wyniki będzie można śledzić na elektronicznej tablicy.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, budowa jest w zaawansowanym etapie. Zakończono montaż konstrukcji dachu sali, a obecnie trwają roboty murarskie i ciesielskie. Jednocześnie przygotowywany jest teren pod miejsca postojowe dla samochodów.

Według założeń, inwestycja ma zakończyć się do sierpnia 2020 roku, tak, by w nowym roku szkolnym uczniowie mogli korzystać już z nowej sali.