50 nowych mieszkań komunalnych przy ul. Darzyborskiej. Pierwsi lokatorzy już się wprowadzili

Pierwsi lokatorzy odebrali już klucze do nowych mieszkań komunalnych przy ul. Darzyborskiej. Łącznie powstało tam 50 lokali mieszkalnych. Inwestycja była prowadzona przy wsparciu osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Historia osiedla przy ul. Darzyborskiej sięga 2008 roku, kiedy to Fundacja Barka rozpoczęła prace. Miasto po latach przejęło inwestycje budując 32 mieszkania socjalne. ZKZL w ramach kontynuacji tej współpracy stworzył świetlice środowiskowe.

W kolejnym przetargu ZKZL zastosowało klauzule społeczne, nakładając na wykonawcę obowiązek zatrudnienia wszystkich pracowników w oparciu o umowę o pracę, a także zatrudnienia części osób z grupy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym- w tym czestników programu miejskiego Feniks realizowanego przez MOPR.

Budowa nowych mieszkań rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku. Powstało sześć parterowych budynków, które łącznie oznaczają 50 nowych mieszkań jedno- i dwupokojowych. Powierzchnia waha się od 27 do 49 m². Lokale wyposażone są w łazienki z kabiną prysznicową i umywalką oraz kuchnie z kuchenkami i zlewozmywakami.

W częściach wspólnych znajdują się oświetlenie, chodniki czy place zabaw. Zagospodarowano także mini ogródki dla lokatorów.

Pierwsi lokatorzy już rozpoczęli przeprowadzkę, kolejni systematycznie otrzymują klucze.