Dziś wystartowała giełda Staroci

Giełda Antyków i Pchli Targ, które można było odwiedzać na terenie Starej Rzeźni rozpoczynają działalność po przerwie, już w nowym miejscu – przy ul. Szwajcarskiej, na parkingu przed Centrum Handlowym M1. Ponowne otwarcie nastąpi w sobotę, 17 maja. 

Pchli Targ odbywać się będzie w każdą niedzielę, natomiast Giełda Antyków – zawsze w drugą sobotę miesiąca. Kupujących obowiązuje wstęp wolny. Cennik dla wystawców jest dostępny na stronie Giełda Stara Rzeźnia Poznań. 

– Epidemia opóźniła nasze plany, ale wracamy z nową energią – mówi Wojciech Mańkowski, współorganizator giełdy. 

Centrum Handlowe M1 znajduje się w dogodnej lokalizacji. Duży parking umożliwi pozostawienie samochodu w bezpiecznym miejscu. Na giełdę można dojechać także komunikacją miejską – tramwajami linii 1, 16 i 18 oraz autobusami linii 154, 184, 181 i 201. 

Jak podkreślają organizatorzy, przed wznowieniem działalności podjęto szereg kroków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa – zarówno wystawcom, jak i osobom odwiedzającym.  

– Przez ostatnie tygodnie mocno pracowaliśmy nad tym, aby zapewnić naszym gościom najwyższe standardy bezpieczeństwa. Giełda odbywa się na świeżym powietrzu. Na całym terenie znajdą się specjalne punkty ze środkami dezynfekcyjnymi. Wystawcy będą zobowiązani do regularnego odkażania stoisk. Wszystkie toalety będą dezynfekowane co 30 minut. Przemodelowaliśmy całkowicie rozstawienie stoisk – tak, aby zapewnić większe przerwy między nim. Nasi pracownicy zostaną też specjalnie przeszkoleni w zakresie bezpieczeństwa. Do ich zadań będzie należało m.in. pilnowanie, aby na terenie giełdy nie tworzyły się większe skupiska ludzi – wylicza Wojciech Mańkowski. 

Automaty, w których można kupić maseczki i rękawiczki jednorazowe stanęły przed wejściami do Centrum Handlowego M1.

Giełda Stara Rzeźnia działa w Poznaniu od 18 lat. Biorąc pod uwagę liczbę wystawców, to drugie pod względem wielkości wydarzenie tego typu w Polsce. Każdej niedzieli w pchlim targu  bierze udział 200-250 wystawców – nie tylko z Wielkopolski, ale też innych polskich miast. Gdy pogoda dopisuje giełdę odwiedza każdorazowo w ciągu dnia 2-3 tys. osób.