Ostatni weekend Jarmarku Świętojańskiego

To już ostatni weekend tegorocznego Jarmarku Świętojańskiego na Starym Rynku w Poznaniu. To najstarszy poznański jarmark, który w tym roku świętuje 45-lecie istnienia.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, tegoroczny Jarmark Świętojański nie odbywa się w pierwotnym terminie oraz formie. Nadal jednak pzoostały tradycyjne elementy wydarzenia, czyli jarmark w znaczeniu handlowym, jak i wydarzeń i atrakcji dodatkowych.

Podobnie jak w poprzednich edycjach w drewnianych domkach na płycie Starego Rynku można kupić unikatowe wyroby rzemieślnicze i rękodzielnicze, w tym m.in. biżuterię z bursztynu, ręcznie szyte notesy, oryginalną odzież i galanterie wprost z Nepalu i Indii czy wiele innych wyrobów. Nie brakuje również regionalnych przysmaków w tym wędlin, kiełbas, serów, wyrobów pszczelich czy piw rzemieślniczych.

Dostępne są także stoiska kolekcjonerów, numizmatyków, filatelistów i handlarzy starociami, którzy zaprezentują poznaniakom i turystom swoje kolekcje.

Dziś i jutro, czyli 18 i 19 lipca, to ostatnie dwa dni trwania tegorocznej edycji wydarzenia, która rozpoczęła się 4 lipca. Sobota upłynie pod znakiem Hospicjum Palium, które będzie można wesprzeć. W programie znalazły m.in. koncerty, wspólne czytanie bajek, kiermasz czy gra miejska. Ostatniego dnia jarmarku – w niedzielę, 19 lipca odbędzie się koncert zespołu muzyki dawnej “Góra Trolla”, który swoim repertuarem nawiązuje do czasów średniowiecza i renesansu. 

Stoiska handlowe będą czynne codziennie, od godziny 10:00 do godziny 21:00 lub do “ostatniego” klienta.