Nocne zwiedzanie Palmiarni Poznańskiej już dziś

Nocne zwiedzanie Palmiarni Poznańskiej już dziś. To okazja, by zobaczyć roślinność w innej niż zwykle części doby i w zupełnie innym świetle. Lekki półmrok i atmosfera tajemniczości to także idealne warunki, by… sprawdzić się w roli tropiciela zagadek – bez względu na wiek.

To już kolejna Noc w Palmiarni w tym roku. Jak zwracają uwage organizatorzy, pomimo swej ponad stuletniej historii Palmiarnia Poznańska wciąż bywa tajemnicza. W nocnej atmosferze zyskuje jeszcze więcej niespodzianek.

Rośliny, podobnie jak ludzi i zwierzęta, reagują nie tylko na warunki atmosferyczne i porę roku, ale także na porę dnia. Te same kwiaty, krzewy i drzewa w ciągu dnia wyglądają zupełnie inaczej w nocy. Półmrok związany z nocną porą dodaje jeszcze więcej tajemniczości.

Palmiarnia zaprasza odwiedzających do wcielenia się w rolę tropicieli zagadek i sprawdzenia swojej wiedzy przyrodniczej.

Dla najmłodszych przygotowano grę terenową. Uczestnicy muszą podążać za punktami zaznaczonymi na specjalnej mapie i rozwiązywać zagadki w danym miejscu. Wszystkie rozwiązania dadzą ostateczne hasło gry. Organizatorzy podpowiadają jednak, że w tropieniu tajemnic miejskiej dżungli, a także swoich ulubionych okazów, przydatne będą latarki.

Z kolei dla dorosłych chcących sprawdzić swoją wiedzę przygotowano quest w aplikacji Eko Wielkopolska. Rozwiązując quest, w każdym pawilonie pojawi się jedno pytanie, na które odpowiedzi należy szukać na tabliczkach z opisami roślin.

Dzisiejsze (28 sierpnia) zwiedzanie rozpocznie się o godzinie 20:00 i potrwa do 2:00 w nocy. Kasa do 01:30 w nocy.

Jednocześnie w Palmiarni może przebywać 150 osób. Podczas zwiedzania obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.