Rolnicy protestowali przeciw tzw. piątce dla zwierząt

W kilkudziesięciu miejscach na drogach w całym kraju występowały utrudnienia w ruchu w związku z organizowanym w środę protestem rolników. Po drogach poruszały się kolumny ciągników rolniczych, a w niektórych miejscach protestujący blokowali przejazd.

Ogólnopolski protest rolników od środowego przedpołudnia organizuje Agrounia. Akcja protestacyjna skierowana jest przeciwko ustawie “Piątka dla zwierząt”. Organizatorzy określili, że w całym kraju podobne protesty mogły być organizowane w środę w ok. 100 miejscach.

Utrudnienia występowały także w Wielkopolsce, m.in. na drogach krajowych nr 11 i 22, między miejscowościami Jastrowie a Podgaje. Jak poinformował dyżurny Punktu Informacji Drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA, pojazdy poruszały się z niewielką prędkością. W proteście wzięło udział ok. 20 ciągników rolniczych i 20 aut osobowych.

W związku z protestem rolników, utrudnienia odnotowano też na drodze krajowej nr 32, na odcinku między miejscowościami Żodyń a Grodzisk Wlkp. W proteście na drodze uczestniczyło 50 ciągników rolniczych z przyczepami. Zablokowane było również rondo im. Dmowskiego w Turku, w ciągu drogi krajowej nr 72.

Protesty prowadzono również w Gostyniu oraz na odcinkach Krzemieniewo-Gostyń i Dolsk-Rawicz, gdzie kolumna 70 ciągników poruszała się m.in. drogami wojewódzkimi i drogą krajową nr 12.