Ulice na Świerczewie będą przebudowane

Kolejna ulica w Poznaniu zmieni się z gruntowej i nieutwardzonej w taką z odpowiednim odwodnieniem i nową nawierzchnią. Tym razem prace będą wykonane na Świerczewie. Zyskają również piesi na sąsiedniej ulicy.

Prace planowane są na ok. 250-metrowym odcinku ul. Kunickiego, od ul. Kwiatkowskiego do ul. Rejewskiego, a także na ciągu pieszym na ul. Sucharskiego, od ul. Kunickiego do ul. Pietrusińskiego.

Obecnie są to drogi gruntowe i nieutwardzone. Po opadach deszczu powstaje błoto i dziury, w których tworzą się kałuże i które obniżają komfort i bezpieczeństwo przejazdu. Z kolei w ciepłe dni w okolicy unosi się kurz.

W ramach prac na ul. Kunickiego powstanie droga z nawierzchnią z kostki betonowej i ażurowych płyt, które będą przepuszczać wodę z ulicy do siedmiu studni chłonnych, jakie zostaną wybudowane. Podobne prace zostaną wykonane na ul. Sucharskiego w ciągu pieszym.

Inwestycja obejmie także budowę kanału technologicznego i oświetlenia. Wykonawca będzie musiał wykonać także oznakowanie przebudowanych fragmentów ulic.

Postępowanie przetargowe prowadzone jest przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie. Zainteresowane podmioty mogą składać oferty do 23 grudnia. Wybrany w postępowaniu wykonawca będzie miał maksymalnie 110 dni od dnia podpisania umowy na wykonanie prac.