Wyziębiony mężczyzna siedział na progu budynku. Pomogli mu strażnicy miejscy

Do zdarzenia doszło w środę, 6 stycznia, około godziny 20:30. Strażnicy z poznańskiego Grunwaldu kontrolowali miejsca bytowania osób bezdomnych. W pewnym momencie na progu jednego z budynków zauważyli mężczyznę, którzy trząsł się z zimna. Funkcjonariusze próbowali nawiązać z nim kontakt, jednak ten był utrudniony z uwagi na stan zdrowia, w którym się znajdował. Na miejsce […]

Do zdarzenia doszło w środę, 6 stycznia, około godziny 20:30. Strażnicy z poznańskiego Grunwaldu kontrolowali miejsca bytowania osób bezdomnych. W pewnym momencie na progu jednego z budynków zauważyli mężczyznę, którzy trząsł się z zimna.

Funkcjonariusze próbowali nawiązać z nim kontakt, jednak ten był utrudniony z uwagi na stan zdrowia, w którym się znajdował. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, a do czasu przybycia ratowników, strażnicy okryli mężczyznę kocem termicznym i wprowadzili do wnętrza budynku.

Okazało się, że mężczyzna jest osobą bezdomną, a do Poznania przyjechał na początku grudnia z południa Polski. Do tej pory nie udało mu się znaleźć żadnego lokum.

Po przyjeździe ratowników na miejsce podjęto decyzję o transporcie mężczyzny do szpitala, gdzie został objęty specjalistyczną opieką.

Informacja o zdarzeniu została także przekazana pracownikowi socjalnemu MOPR.