Prace na Rynku Łazarskim coraz bardziej zaawansowane. Wkrótce pojawi się zadaszenie i zieleń

Postęp prac przy przebudowie Rynku Łazarskiego jest coraz bardziej widoczny. Na placu budowy widać już nie tylko konstrukcję zadaszenia, ale także stołów handlowych oraz część nawierzchni. Niedługo rozpoczną się także m.in. nasadzenia drzew oraz montaż zadaszenia.

 

Do tej pory wykonawca przebudowy wykonał już dużą część nawierzchni na terenie rynku, dzięki czemu gotowe są już miejsca parkingowe, krawężniki oraz chodniki z kostki i płyt kamiennych m.in. na odcinku od ul. Głogowskiej do ul. Lodowej, ul. Dmowskiego do ul. Kącik oraz na samej ul. Kącik.

Obecnie prace są kontynuowane na alei spacerowej na skwerze im. Kazimierza Nowaka, gdzie na nowej nawierzchni będzie widoczny ślad historycznego przebiegu ul. Małeckiego.

Jednocześnie budowane są wyniesiona skrzyżowania ulic, co ma poprawić bezpieczeństwo przede wszystkim pieszych uczestników ruchu. W miejscach przewidzianych planem, demontowane jest stare oświetlenie, a w jego miejsce montowane są nowe lampy.

W kwietniu wykonawca chce nadgonić te prace, których nie mógł wykonać zimą z uwagi na warunki atmosferyczne. Jednym z najważniejszych będzie montaż poduszek z ETFE, czyli ekologicznego materiału, który jest lżejszy i bardziej wytrzymały od szkła. W pierwszej kolejności montowana będzie tzw. mała poduszka, czyli wewnętrzny ring zadaszenia.

Gotowe są już także konstrukcje pawilonów i stoisk i trwa produkcja stołów handlowych i małej architektury.

Wkrótce rozpocznie się także akcja nasadzeń drzew. Wykonywane jest podłoże, a rośliny pojawią się na placu w najbliższych dniach. Będzie to dopiero pierwszy etap planowanych nasadzeń – pojawi się 21 drzew i część zieleni niskiej. Kolejne rośliny będą sadzone jesienią, zgodnie z kalendarzem nasadzeń.