Ubezpieczenie sporty ekstremalne – polisa dla każdego aktywnego podróżnika!

Twoją pasją są częste wyjazdy w mało bezpieczne miejsca? Jesteś aktywnym podróżnikiem, który podczas urlopu nie przepuści okazji, jeśli trafi na ofertę wyjazdu o charakterze sportowym? Pomyśl o bezpieczeństwie swoim i swoich najbliższych. Zagwarantuje Ci je ubezpieczenie sporty ekstremalne. Minimum formalności do wypełnienia oraz proste zasady – czego chcieć więcej? Zapoznaj się ze szczegółami.

Opłacasz dodatkową składkę i zyskujesz spokój

Nigdy nie wiadomo co na trasie dalekiej podróży, w czasie wyczynów sportowych o dużym poziomie niebezpieczeństwa, może się wydarzyć. Jeśli dodatkowa składka zostanie opłacona w ramach ubezpieczenia na czas uprawiania sportu ekstremalnego, w razie nieszczęśliwego wypadku masz zagwarantowane pokrycie kosztów rehabilitacji. Do tego dochodzi także koszt transportu medycznego oraz assistance. Lista sportów kwalifikujących się do grupy tych najbardziej niebezpiecznych jest dość długa. Można też zauważyć, że na przestrzeni ostatnich lat sukcesywnie się powiększa. Wystarczy wziąć pod uwagę takie dyscypliny, jak:

– wszystkie sporty uprawiane w powietrzu,
– skoki na linie,
– wspinaczki górskie,
– sporty wykonywane na sporych wysokościach,
– sporty uprawiane w skomplikowanych warunkach przyrodniczych, w odmiennym klimacie,
– sporty uprawiane na lodzie,
– narciarstwo,
– rajdy motorowe,
– kolarstwo,
– akrobatyka sportowa.

Zdrowie ważniejsze od pieniędzy

Znane są przypadki w świecie nie tylko wykwalifikowanych sportowców, że ktoś przed dalekim wyjazdem jednak zrezygnował z wykupienia ubezpieczenia od negatywnych skutków sportów ekstremalnych, a potem bardzo tego żałował. Jest to duża nieodpowiedzialność, tym bardziej bolesna, jeśli przygoda kończy się poważną i wymagającą wielotygodniowego powrotu do zdrowia kontuzją. Jeśli szkoda Ci dodatkowej składki na ubezpieczenie lub często z roztargnienia nie jesteś w stanie na czas załatwić wszelkich formalności, dotyczących ubezpieczeń zdrowotnych – pomyśl o swoich najbliższych i o tym, co będą oni przeżywali w czasie, gdy dojdzie do poważnych w skutkach zdarzeń. Być może wtedy nieco szerzej otworzysz oczy na to, że nieszczęśliwe wypadki to nie tylko problem jednej osoby, ale też całych rodzin.

Sport bez lęku i niepotrzebnych trosk

Opłacone ubezpieczenie na czas sportów ekstremalnych pozwoli na to, że wszyscy najbliżsi, których zostawisz w domu, będą spali spokojnie. Świadomość tego, że mamy za sobą finansowe zaplecze w postaci możliwości pokrycia kosztów leczenia, transportu i pobytu w szpitalu odpędza od nas złe myśli. Działając rozważnie, będziemy mogli odnaleźć się w każdej, nawet najbardziej zaskakującej sytuacji.

https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/sporty-ekstremalne