Gigantyczna kolejka po szczepionkę

Wszyscy zainteresowani szczepieniem przeciw COVID-19, mający aktywne e-skierowanie, mogą od soboty do poniedziałku zaszczepić się w mobilnych punktach bez wcześniejszego umawiania się. Otrzymają jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson.

Mobilne punkty szczepień – w ramach akcji “Zaszczep się w majówkę” – pojawią się we Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Warszawie, Krakowie, Opolu, Rzeszowie, Gdyni, Chorzowie, Białymstoku, Olsztynie, Kielcach, Poznaniu i Szczecinie.

W Poznaniu punkt szczepień stanął na Malcie. Sprawdziliśmy od rana ile osób rozpoczęło majówkę od zaszczepienia się. 

Pierwsze osoby przyszły około 5:30, około godziny 10:30 gołym okiem widać że szczepionek może nie wystarczyć dla wszystkich. Kolejka z minuty na minutę się powiększa i teraz sięga już do Hotelu Park. 

Punkt będzie otwarty od 1 do 3 maja w godzinach od 10:00 do 19:00.

Majówkowe punkty szczepień będą szczepić jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. W Poznaniu do dyspozycji będzie dwa i pół tysiąca szczepionek.

Wszystkie osoby posiadające e-skierowanie mogą zgłosić się do szczepień jednodawkową szczepionką koncernu Johnson&Johnson. W specjalnie przygotowanym na bazie kontenera tymczasowym punkcie szczepień przy ul. Wiankowej w Poznaniu może zostać zaszczepionych w sumie dwa i pół tysiąca osób. Szczepienia nie wymagają wcześniejszego umówienia się na konkretny termin, czy godzinę.  

Szczepienia wykonają zespoły ze Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei. W akcję szczepień zaangażowali się także żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Miejsce szczepień udostępniły Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji (POSIR). Organizatorem akcji prowadzonej w ramach Narodowego Programu Szczepień jest wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.