Od niedzieli nowe atrakcje w Starym Zoo

Od niedzieli w Stary Zoo będzie można znów odwiedzać mieszkańców pawilonu zwierząt zmiennocieplnych. Tego dnia otwarty zostanie także „Żółwi Dom”.

 

Wraz ze znoszeniem kolejnych obostrzeń oraz poprawą sytuacji epidemiologicznej w kraju, poznański ogród zdecydował się na ponowne otwarcie pawilonu zwierząt zmiennocieplnych. To okazja do zobaczenia m.in. niektórych płazów.

Nie jest to jedyna atrakcja zaplanowana w Starym Zoo na 23 maja. Tego dnia otwarty zostanie także „Żółwi Dom”, który został zrealizowany w ramach projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego (PBO 2018). To specjalne miejsce tworzące „mini raj” dla żółwi lądowych i wodnych. Mieszkają tam dotychczasowi podopieczni zoo, a w przyszłości mogą się tam również pojawiać zwierzęta pochodzące z konfiskat.

Z uwagi na obostrzenia sanitarne, nie jest możliwa organizacja specjalnego wydarzenia i atrakcji z okazji otwarcia. Warto jednak wybrać się do Żółwiego Domu, ponieważ w niedzielę, o godzinie 13:00 opiekunowie i pracownicy zoo będą opowiadać zarówno o inwestycji jak i mieszkańcach nowego miejsca.