Egzotyczne wakacje bezpośrednio z lotniska Poznań-Ławica!

Tajlandia a może Meksyk? Egzotyczne wakacje bezpośrednio z Poznania? Jak się dziś okazało, to możliwe już za kilka miesięcy z poznańskiego lotniska Ławica!

 

Pandemia miała ogromny wpływ na branżę turystyczną i lotniczą, co spowodowało problemy na wielu płaszczyznach – zarówno dla linii lotniczych, jak i samych lotnisk, biur podróży, firm usługowych pracujących przy obsłudze lotów czy też zabezpieczenia. Od kilku tygodni widać coraz większe otwieranie się na ponowne podróżowanie. Linie lotnicze nie tylko przywracają – choć część – dotychczasowych połączeń, ale także ogłaszają nowe.

Nowe połączenia, kierunki podróży i oferty wypoczynku tworzą także biura podróży.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej członek zarządu Rainbow Tour Rainbow Tour ogłosił plany biura dotyczące najbliższej przyszłości w zakresie ofert z poznańskiego lotniska Ławica.

Jak poinformował Maciej Szczechura,  Rainbow Tour obecnie oferuje 17 kierunków wypoczynku, realizując 25 lotów tygodniowo. Podkreślił, że biorąc pod uwagę sytuację branży turystycznej, to wynik duży przy obecnych możliwościach i ograniczeniach.

Przyznał także, że w ostatnim czasie widać coraz większe zainteresowanie Polaków letnimi wyjazdami zagranicznymi. Mimo że zwykle sezon zaczynał się już w maju, to obecny wzrost liczby rezerwacji jest zadowalający.

Z Poznania oferowanych jest w ramach tego biura podróży na lato 2021 siedem wylotów do Grecji, czyli państwa szczególnie popularnego wśród polskich turystów – są to: Korfu, Chania, Heraklion, Kos, Rodos, Saloniki i Zakynthos.

Z Rainbow Tour można polecieć również na Majorkę oraz do Egiptu – do Hurghady i Marsa Alam. Oferta dotyczy także bułgarskiej Warny i Burgas oraz tunezyjskiej Enfidhy. Wakacje można spędzić też w Czarnogórze w Podgoricy czy też w Albanii (Tirana). Popularna wśród turystów Turcja także jest w zasięgu ręki klientów Rainbow Tour chcących lecieć z Poznania – do Antalyi lub Bodrum.

Głównym tematem i powodem konferencji było jednak inne ogłoszenie. Rainbow Tour ogłosiło ciekawe nowości na sezon Zima 2021/2022. Jak przyznał Maciej Szczechura, zauważono coraz większe zainteresowanie kierunkami egzotycznymi. Mimo pandemii sezon zimowy 2020/2021 był dość udany dla biura właśnie dzięki Polakom chcącym spędzić zimę w ciepłych krajach.

Biuro postanowiło rozbudować siatkę połączeń zimowych z Poznania. W najbliższym zimowym sezonie będzie można polecieć z Poznania do Dominikany, Meksyku, na Kubę i do Tajlandii. Operacje będą samolotami Dreamliner.

Początek sezonu zimowego planowany jest na początek listopada i to wtedy odbędą się pierwsze „egzotyczne” połączenia z poznańskiej Ławicy.

Jak podkreślił członek zarządu Rainbow Tour, oferta to dobra wiadomość nie tylko dla poznaniaków, ale turystów z całego regionu. Przyznał, że część podróżujących decyduje się na potraktowanie bezpośredniego połączenia do państw poza Europą jako „linię lotniczą”, a nie typowo ofertę wypoczynku zorganizowanego.