Straż Miejska rozpoczęła tegoroczną akcję “Bezpieczne Wakacje”

Straż miejska Miasta Poznania rozpoczęła coroczną akcję profilaktyczną „Bezpieczne wakacje”, w ramach której funkcjonariusze rozmawiają z dziećmi i młodzieżą przypominając o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

 

Co roku przed oraz w trakcie letnich wakacji prowadzona jest akcja profilaktyczna nakierowana na bezpieczeństwo w czasie wypoczynku. Dzieci i młodzież podczas spotkań ze strażnikami miejskimi dowiadują się m.in. o czym pamiętać podczas wypoczynku nad wodą czy w górach, przypominają sobie również zasady ruchu drogowego czy też te obowiązujące podczas kontaktów z nieznajomymi.

W ramach akcji przekazywane są także informacje związane np. z bezpieczeństwem w sieci, a w przypadku starszych uczniów, także związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych.

Tegoroczną akcję zainaugurowano w Szkole Podstawowej nr 69. Strażnicy wyjaśnili również najnowsze przepisy dotyczące m.in. używania hulajnóg.

Jak podkreślają funkcjonariusze, młodzi poznaniacy chętnie uczestniczą w spotkaniach i biorą w nich aktywny udział. Kolejne zajęcia w ramach akcji będą odbywać się do końca roku szkolnego, a po jego zakończeniu także np. w ramach wypoczynku zorganizowanego na półkoloniach czy koloniach.