W Poznaniu działa pierwszy w Polsce hostel dla osób LGBTQ+

W Poznaniu został otwarty hostel prowadzony przez osoby LGBT+. Obiekt mieści się przy ulicy Klasztornej i jest pierwszym tego typu miejscem w Polsce.

Cel przyświecający tej idei był bardzo prosty – chodziło o stworzenie miejsca, w którym osoby tej samej płci chcące na przykład wynająć pokój miały pewność, że nie spotkają się z brakiem tolerancji czy negatywną reakcją. Warto dodać, że jednocześnie jest to miejsce, które określa się jako ‘hetero-friendly’, a to oznacza, że chociaż hotel prowadzony jest przez Grupę Stonewall, to tak naprawdę jest obiektem skierowanym do wszystkich ludzi, bez względu na orientacje czy tożsamość płciową.

Niedawno przeprowadzone badania i sondaże pokazały, że Poznań to bardzo tolerancyjne miasto. Okazuje się, że odsetek ataków na tle orientacji seksualnej jest dużo niższy w stosunku do innych miast. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie w naszym mieście podjęto taką inicjatywę.

Dodatkowym atutem jest umiejscowienie hostelu – zaledwie 100m od Starego Rynku, co czyni obiekt świetną bazą wypadową.

Podróżując ze znajomymi możemy zdecydować się na wynajem pokojów wieloosobowych, a jeśli nasz wyjazd ma charakter bardziej prywatny, obiekt oferuje też pokoje dla jednej lub dwóch osób. A do tego śniadania w cenie noclegu!

Samo otwarcie hostelu wśród poznaniaków wywołało wiele pozytywnych reakcji i emocji.

I choć pomysł na hostel sam w sobie może wydawać się kontrowersyjny, to w rzeczywistości jest to tak naprawdę miejsce prowadzone przez… ludzi. Po prostu!

W Hej Poznań rozmawialiśmy na ten temat z Arkiem Klukiem – założycielem i członkiem grupy Stonewall.