Poznańskie przystanki i torowiska zakwitły

Przystanki i torowiska w Poznaniu…. zakwitły. Ulice stały się bardziej kolorowe i przyjazne środowisku.

 

Miasto stara się wprowadzić więcej zieleni w przestrzeni podczas realizacji różnego rodzaju inwestycji. W centrum miasta część przystanków komunikacji miejskiej zyskała rozchodniki na dachach. Specjalnie dobrana roślinność gromadzi wodę, obniżając przy okazji temperaturę w upalne dni. Pomaga również w oczyszczaniu powietrza „pochłaniając” spaliny, zdobią ulicę i są przyjazne owadom.

Jak przypomina prezydent Poznania, Miasto stara się przy nowych inwestycjach i remontach dodawać zieleni także m.in. na nowych torowiskach. Zielone dywany powstały w torowiskach m.in. na Górnym Tarasie Rataj czy na nowej trasie tramwajowej na Naramowice. Choć budowa tej drugiej nadal trwa, to już widać rozchodnik w miejscach, gdzie ułożone są już tory.

Tego typu rozwiązania mają także dużą wartość estetyczną. Kolorowe torowiska przełamują kojarzącą się z miastem szarość. Spotykają się także z aprobatą mieszkańców, którym podoba się urozmaicanie miejskiej przestrzeni poprzez dodawanie roślinności i dbanie o owady.