Na ul. Jawornickiej powstaje nowy chodnik i ciąg pieszo-rowerowy

Lepsze dojście i dojazd do rejonu przystanków tramwajowych to główne założenie budowy chodnika i ciągu pieszo-rowerowego na ul. Jawornickiej. Na efekt prowadzonych prac trzeba będzie jednak poczekać jeszcze kilka miesięcy.

 

Prace prowadzone są od rejonu skrzyżowania z ul. Grunwaldzką i częściowo obejmują swoim zakresem także ul. Smardzewską. Po północnej stronie ulicy powstaje ciąg pieszo-rowerowy, który ma połączyć się z powstającą drogą rowerową, zapewniając ciągłość infrastruktury dla jednośladów. Z kolei po południowej stronie budowany jest chodnik, który zapewni przede wszystkim dogodne dojście do przystanków tramwajowych na ul. Grunwaldzkiej („Rondo Skubiszewskiego”).

Dzięki inwestycji piesi i rowerzyści zyskają nowe, komfortowe drogi, które zapewnią im także większe bezpieczeństwo podczas poruszania się. Jednocześnie poprawi się możliwość dotarcia do szkoły, przedszkola i sklepów w rejonie os. Kopernika.

Obecnie prace prowadzone są przede wszystkim na poboczach i polegają głównie na przygotowaniu terenu pod nową nawierzchnię. W kolejnym etapie możliwe są wygrodzenia jezdni w rejonie prac.

Nowe drogi dla pieszych i rowerzystów mają być gotowe w połowie października. Koszt prac to ok. 340 tysięcy złotych.