Przeprowadzono próby obciążeniowe na wiadukcie w ciągu ul. Kurlandzkiej

W środę przeprowadzono próby obciążeniowe wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej. Nowy obiekt zastąpił stary, którego fatalny stan techniczny nie pozwalał na dalsze użytkowanie. Kierowcy skorzystają z niego jeszcze w tym roku, natomiast dzisiejszej nocy wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie budowanych nowych rond przy wjazdach na wiadukt.

 

Roboty przy budowie nowego wiaduktu, który zastąpi stary obiekt przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. W środę przeprowadzono próby obciążeniowe z udziałem ciężarówek z sypkim materiałem w części bagażowej, przy odpowiedniej wadze.

Jak wyjaśnia Barbara Plenzler-Horváth, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji, przeprowadzono zarówno próby dynamiczne jak i statyczne, czyli poprzez przejazd i w ramach postoju obciążonych ciężarówek. Teraz wykonane pomiary będą analizowane pod kątem bezpieczeństwa obiektu.

Inwestycja obejmuje również m.in. budowę dwóch nowych rond na skrzyżowaniach po obu stronach wiaduktu. Dzisiejszej nocy wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu w ich okolicach. Do 28 października nie będzie możliwości wyjazdu z ul. Ślężańskiej w Bobrzańską. Prowadzone będą w tym czasie roboty przy nawierzchni jezdni.

Po zakończeniu prób wykonawca rozpocznie prace przy m.in. układaniu nowych warstw nawierzchni na wiadukcie.

Z nowego obiektu kierowcy będą mogli skorzystać jeszcze w tym roku.