Kobieta wraz z dzieckiem zmarła podczas porodu. Szpital przy ul. Polnej musi wypłacić wysokie zadośćuczynienie

Przez błąd lekarza zmarła i ciężarna i jej dziecko. Kobieta osierociła córkę oraz męża. Dwanaście lat od tragedii poznański sąd wydał wyrok w sprawie zadośćuczynienia dla rodziny, które ma wypłacić Szpital Położniczo-Ginekologiczny przy ul. Polnej w Poznaniu.

 

Do tragedii doszło w 2009 roku, podczas porodu w szpitalu przy ul. Polnej. Młoda kobieta wykrwawiła się, zmarło także jej dziecko. Późniejsze postępowanie wykazało, że w czasie porodu lekarz silnie uciskał brzuch pacjentki. Wykazano także szereg innych błędów, za które mężczyzna został prawomocnie skazany na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz roczny zakaz wykonywania zawodu.

Poza procesem karnym w tej sprawie prowadzony był również proces cywilny wytoczony przez męża zmarłej w imieniu swoim i ich córki. Dziś w Sądzie Okręgowym w Poznaniu zapadł wyrok.

Sąd nakazał szpitalowi wypłatę zadośćuczynienia w wysokości miliona złotych dla męża kobiety oraz miliona złotych dla córki, która jest już dorosła. Dodatkowo córka otrzymała rentę za okres po śmierci matki. Wszystkie kwoty mają zostać wypłacone z odsetkami. Klinika będzie musiała również pokryć koszty procesu, które sięgają ponad 50 tysięcy złotych.

Łącznie rodzina domagała się odszkodowania w wysokości trzech milionów złotych.

Wyrok nie jest prawomocny.