Kontroler biletów pobity przez agresywnego mężczyznę. Bójkę przerwali strażnicy miejscy

Kontrolerzy biletów w pojazdach komunikacji zbiorowej niejednokrotnie spotykają się z agresywną reakcją ze strony pasażerów. Zwykle ma ona charakter słowny, ale czasem dochodzi także do rękoczynów Tak było w ostatnich dniach w Poznaniu.

 

Jak informuje straż miejska podsumowując interwencje z ostatnich dni, we wtorek, 23 listopada, około godziny 8:55 patrol straży miejskiej z Referatu Poznań Nowe Miasto przejeżdżał ul. Starołęcką jadąc w kierunku Ronda Rataje, gdy nagle został zatrzymany przez kobietę.

Okazało się, że jest ona kontrolerką biletów w komunikacji zbiorowej. Poinformowała, że jej kolega, z którym przeprowadzała kontrolę został zaatakowany i pobity przez nieznanego mężczyznę.

Funkcjonariusze udali się na wskazany przez kobietę przystanek, gdzie trwała szarpanina obu mężczyzn. Strażnicy ich rozdzielili, ale atakujący nadal był agresywny, dlatego założono mu kajdanki i wezwano na miejsce policję.

Gdy oczekiwano na przyjazd policji wylegitymowano uczestników zdarzenia. Sprawa, wraz z agresywnym mężczyzną, została przekazana Policji, która prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.