Betlejemska Bimba wyruszy na ulice Poznania!

Juz jutro po raz pierwszy w tym sezonie na ulice Poznania wyjdzie wyjątkowy, świąteczny tramwaj, czyli Betlejemska Bimba. Takiego pojazdu nie da się nie zauważyć – świąteczne światełka rzucają się w oczy.

 

To tramwaj, który wpisał się w świąteczny klimat Poznania. Betlejemska Bimba to specjalnie ozdobiony światełkami tramwaj. Wybierany jest tramwaj historyczny, 105N, co nadaje dodatkowego, wyjątkowego charakteru.

Bimba będzie kursowała w grudniowe weekendy aż 19 grudnia, zaczynając od jutra.

Trasa połączy miejskie atrakcje w ramach Betlejem Poznańskiego, czyli będzie kursować między pl. Wolności, Rynkiem Łazarskim i Areną. Przejazdy na pokładzie Betlejemskiej Bimby są bezpłątne.

„Cieszę się, że możemy zaprosić mieszkańców i turystów do udziału w Betlejem Poznańskim, które po przerwie znów gości w naszym mieście. Ciesząc się radosną atmosferą, nie zapominajmy jednak o przestrzeganiu zasad sanitarnych. W miejscach, w których nie możemy zachować dystansu społecznego, także na świeżym powietrzu, powinniśmy zakładać maseczki. Zachęcamy również, aby nie przyjeżdżać na plac Wolności i Łazarz samochodem, lecz skorzystać z transportu publicznego. Pozwoli to uniknąć korków” – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Betlejemska Bimba będzie kursować na trasie:

Plac Wielkopolski – 23 Lutego – Fredry – Roosevelta – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – Bukowska – Roosevelta – Fredry – 23 Lutego – Plac Wielkopolski

Godziny odjazdów:

Plac Wielkopolski – 16.00, 17.00, 18.00, 19.00 (oraz dodatkowo 19.40 tylko do skrzyżowania Głogowska/Hetmańska);

Rynek Łazarski – 16.13, 17.13, 18.13, 19.13;

Arena – 15.39, 16.19, 17.19, 18.19, 19.19.