Mikołajkowe Hej Poznań

Już w ten poniedziałek czekamy na Was jak zwykle od 8:30! Mikołajkowy odcinek naszego programu uświetnią wyjątkowi goście, których do naszego studia zaprosiła Ania Drzazga i Piotr Szulc.

 

Jednym z pierwszych gości Ani Drzazgi będzie dr hab. Tomasz Kalitko prof UAP, który opowie nam o wystawie, odbywającej się pod hasłem ‚Przyciaganie’. Ten intrygujący tytuł odnosi się do twórczości Stanisława Lema, a wystawa odbędzie się w Słodowni, w Starym Browarze. 

Porozmawiamy tez z Moniką Pietrzak, właścicielką Vinci Art Gallery. To wyjątkowe, kulturalne miejsce na mapie Poznania, prezentujące różne formy sztuki współczesnej. 

Będzie tez czas na rozmowę, która bez wątpienia zainteresuje obecne i przyszłe mamy! Marta Bińkowska w rozmowie z Anią Drzazgą opowie nam o.. chustonoszeniu! Nasz gość odpowie nam na pytania dlaczego warto nosić dziecko w chuście i przede wszystkim, jak robić to w sposób poprawny i bezpieczny dla naszego malucha. 

Czas na trochę sztuki! Projekt Snaski to nowa inicjatywa Katarzyny Kłosowskiej oraz Pauliny Wyrt, które udowadniają, że pościel tez może być dziełem sztuki! Więcej o swoim pomyśle, jego powstaniu i planach na przyszłość opowiedzą podczas rozmowy z Piotrem Szulcem. 

W ostatnim programie rozmawialiśmy o aplikacji gwarantującej nam bezpieczeństwo, a w ten poniedziałek opowiemy Wam o kolejnym, potrzebnym rozwiązaniu dla mieszkańców Poznania. Smart City Poznań to nowa aplikacja, która ma zrewolucjonizować kontakty obywateli z miastem i ich wpływ na jego funkcjonowanie. O tym wyjątkowym rozwiązaniu opowie nam jego pomysłodawca – Rafał Ratajczak. 

Wielkimi krokami zbliża się Poznań Ice Festival czyli festiwal rzeźby lodowej, ktory w Poznaniu startuje już 10 grudnia! To wydarzenie, które co roku odwiedzają tłumy poznaniaków. Ewa Rutkowska-Krzyżaniak, w rozmowie z Piotrem Szulcem opowie nam o fenomenie tego wydarzenia i atrakacjach, jakie będą czekały na nas w tym roku. 

Na koniec oczywiście nie może zabraknąć u nas Natalii Werstak z Warsztat Art, którą już świetnie znacie. Natalia opowie Piotrowi o dekoracjach i wieńcach świątecznych, podpowie też jak je wybrać i jak o nie dbać. 

Zapraszamy!