Hej Poznań!

Przed Wami kolejna dawka ciekawostek, wartościowych rozmów i muzyki na żywo!

 

Zaczniemy rozmową z Agnieszką Kopiewską, która opowie nam o nadchodzącym wydarzeniu jakim jest Malta Festival. To już 31. edycja, a sam event uważany jest za jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kraju. W tym roku odbędzie się pod hasłem ‘Powrót na ziemie’ – ‘Back to the ground’, a co to dokładnie oznacza dowiecie się podczas rozmowy Piotra Szulca z naszym gościem.

Na kanapie zasiądzie też Piotr Michoń z Ekonomii Szczęścia. Z wykształcenia doktor ekonomii, ale z przekonania, jak sam mówi, po prostu człowiek zainteresowany drugim człowiekiem. Jest twórcą autorskiego kursu ‘Economics of Happiness’, który prowadzi po angielsku i ‘Ekonomia Szczęścia’ prowadzonego w języku polskim. W naszym programie postaramy się odpowiedzieć między innymi na pytanie czy faktycznie jest tak, że pieniądze szczęścia nie dają, ale spróbujemy też odwrócić to pytanie i zapytać… czy to szczęście daje pieniądze?

Zaprosiliśmy też do naszego studia Tomka Bardabusza, szerszej publiczności znanego jako Dj Tomeq, który swoją obecnością uświetnił już ponad… 700 wesel! Podzieli się z nami różnymi ciekawymi historiami i anegdotkami, a jak nie trudno się domyślić, z racji swojego doświadczenia ma ich w zanadrzu całkiem sporo.

Tradycją jest już to, że podczas programu możecie posłuchać muzyki na żywo, a jednym z zaproszonych gości jest Filip Popów – wokalista zespołu Ogień oraz zwycięzca festiwalu w Opolu.

Artysta, który od ponad 15 lat zajmuje się muzyką w różnych formach, zagra i zaśpiewa w naszym studio specjalnie dla Was!

Na koniec będziemy mieć przyjemność poznać niesamowite małżeństwo – Julię Wolańską-Gajdę oraz Michała Gajdę. Wielkimi krokami zbliża się festiwal Duetomania organizowany w szkole muzycznej w Poznaniu i między innymi o tym porozmawia Piotr Szulc z naszymi gośćmi. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-21 czerwca i organizowane jest przez Atelier Muzyki Kameralnej. Jednak to nie wszystko! To wyjątkowe, muzyczne małżeństwo, zabierze nas też w piękną podróż przy dźwiękach fortepianu i akordeonu.

O nasze pełne żołądki i nowe inspiracje w kuchni zadba nie kto inny jak sam Jakub Reszka, którego już świetnie znacie.

Bądźcie z nami w poniedziałek od 8:30!