Termin rozpoczęcia ferii w Wielkopolsce zagrożony?

Wiceminister edukacji i nauki odniósł się do sugestii dotyczących odroczenia powrotu uczniów do nauki stacjonarnej w najbliższy poniedziałek. Został także spytany o rozpoczynające się za niecałe dwa tygodnie ferie zimowe. Czy dzieci z Wielkopolski mogą spodziewać się zmian w terminie zimowego wypoczynku w związku z IV falą pandemii?

 

Jak podkreślił we wtorkowy poranek Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki, powrót dzieci do nauki stacjonarnej od najbliższego poniedziałku, 10 stycznia „nie budzi wątpliwości” i jest pewny. Polscy uczniowie uczą się zdalnie od 20 grudnia.

Wiceminister został także o ferie zimowe i ewentualne zmiany w ich terminie. Wyjaśnił, że „obecnie tego typu zmiany nie wchodzą w grę”. Wskazał, że trudno dokonywać zmian w kalendarzu szkolnym w styczniu, na niecałe dwa tygodnie przed planowanym rozpoczęciem ferii.

Uczniowie z Wielkopolski należą do pierwszej grupy dzieci i młodzieży, która w tym roku rozpocznie zimowy wypoczynek. Początek ferii w województwie wielkopolskim, lubuskim, świętokrzyskim, kujawsko-pomorskim i małopolskim planowany jest na 17 stycznia.