Czytanie na scenie Teatru Nowego z okazji Dnia Judaizmu

Już dziś, o godz. 18.30 w Teatrze Nowym w Poznaniu, odbędzie się sceniczne czytanie fragmentów książki Yossi Klein Halevi, znanego dziennikarza i pisarza, który w „Listach do mojego palestyńskiego sąsiada” porusza temat konfliktu, a także pojednania religii.

Yossi klein Halevi to urodzony w Nowym Jorku, jednak od dziesięcioleci związany z Jerozolimą, pisarz i dziennikarz, który w 2020 roku został uznany przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów za „Człowieka pojednania”. W swojej książce „Listy do Mojego Palestyńskiego sąsiada” zestawia ze sobą żydowskie oraz palestyńskie podejście do istnienia w Ziemii świętej. Podkreśla przy tym źródła duchowej tożsamości obydwóch grup oraz wzajemne dążenia do wyrażania swojej wiary.

– Mądrość jego refleksji – bezpretensjonalnych i głębokich zarazem – przekracza granice religii i narodów. Yossi Halevi ma wiele do powiedzenia również Polakom, chrześcijanom i wszystkim innym też – podkreślają redaktorzy Stanisław Krajewski oraz Olaf Żylicz.

Jak mówi sam autor, stworzenie książki dało możliwość podzielenia się jego własną historii sposobem myślenia na temat konfliktu palestyńsko-izrealskiego.

W poniedziałek, 10 stycznia, o godz. 18.30 na scenie Teatru Nowego w Poznaniu będzie można usłyszeć fragmenty książki „Listy do mojego palestyńskiego sąsiada” czytane przez aktorów teatru oraz samego autora dzieła. Wydarzenie zakończy się ciekawą dyskusją z udziałem profesorów akademickich Katarzyny Kuczyńskiej-Koschany oraz Wiesława Ratajczaka.

Sceniczne czytanie rozpoczyna cykl wydarzeń organizowanych w ramach tegorocznej, XXV odsłony Dnia Judaizmu, odbywającego się w Poznaniu.

Transmisja na żywo odbędzie się online (tutaj).