“Konsekwencje uzależnienia wśród dzieci i młodzieży” bezpłatny webinar dla rodziców i opiekunów

Uzależnienie może dotyczyć osób w każdym wieku, również dzieci. Istotna jest nie tylko pomoc w wyjściu z nałogu, ale przede wszystkim zapobieganie tego typu sytuacjom. Miasto Poznań współpracując z Uniwersytetem SWPS zaprasza rodziców i opiekunów na bezpłatny webinar „Konsekwencje uzależnienia wśród dzieci i młodzieży”.

 

Webinar to część miejskiego projektu „Poznań uzależniony od profilaktyki”, którego celem jest zniechęcenie młodzieży do używek takich jak dopalacze, narkotyki czy alkohol. Wsparcie obejmuje także rodziców, opiekunów i wychowawców, którzy na co dzień widzą problemy młodych ludzi i potencjalne zagrożenia w ich otoczeniu.

Już w środę, 19 stycznia, specjalnie dla rodziców i opiekunów organizowany jest webinar poświęcony uzależnieniom wśród młodzieży. Skierowany jest do osób, których dzieci borykając się już z tym problemem.

Wydarzenie odbędzie się w formie zdalnej, w godzinach 18:00-20:00. Podzielone będzie na trzy moduły, z których uczestnicy wyniosą wiedzę związaną z uzależnieniami i podpowiedzi, gdzie szukać pomocy. Możliwe będzie także zadawanie pytań ekspertom. Gośćmi webinaru będą: prof. Mariusz Jędrzejko – pedagog specjalny, socjolog, diagnosta i terapeuta uzależnień, dr Eryk Matuszkiewicz – toksykolog oraz Justyna Piekarska – kurator sądowy. Spotkanie poprowadzi Joanna Flis – psycholożka kliniczna i zdrowia, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień.

Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy poprzez formularz kontaktowy (online).