Twierdziły, że jej córka spowodowała wypadek i potrzebuje pieniędzy. Policja szuka “kurierki”

Poznańscy policjanci poszukują kobiety, która może mieć związek z oszustwem na tzw. „legendę”. Do zdarzenia doszło w połowie marca na terenie poznańskiego Nowego MIasta. Sporządzono portret pamięciowy osoby, która pełniła funkcję „kuriera” w przekazaniu wyłudzonych pieniędzy.

 

Do zdarzenia doszło 15 marca 2022 roku, kiedy to do jednej z mieszkanek poznańskiego Nowego Miasta na stacjonarny numer telefonu zadzwoniła kobieta podająca się za córkę poszkodowanej. Zapłakanym głosem mówiła, że jadąc samochodem potrąciła pieszą i potrzebuje dużej sumy pieniędzy, by uniknąć kary.

Jednocześnie na numer komórkowy zadzwoniła inna kobieta, która podawała się za policjantkę, potwierdzając wersję zdarzeń dotyczącą wypadku i możliwości uniknięcia kary. Zdaniem oszustki córka poszkodowanej mogła uniknąć kary pozbawienia wolności, jeśli ta wpłaci 155 tysięcy złotych w gotówce. Pokrzywdzona poinformowała, że nie ma takiej kwoty i ostatecznie oszustka zgodziła się na kwotę 50 tysięcy złotych oraz 1500 złotych za „opłatę kurierską”.

Kobieta wypłaciła z banku swoje oszczędności, a następnie poinstruowana przez oszustki spakowała pieniądze i czekała na „kuriera”. Po kilku minutach do drzwi jej mieszkania zapukała kobieta podająca się za osobę, która ma odebrać paczkę. Pokrzywdzona przekazała pieniądz i zapłaciła dodatkowo 1500 złotych za „usługę kurierską”.

Policjanci sporządzili portret pamięciowy fałszywej kurierki na podstawie zeznań poszkodowanej. Poszukiwana jest kobietą w wieku 30-35 lat o szczupłej budowie ciała i ok. 165-170 cm wzrostu. Ma czarne, długie, proste włosy, a w dniu zdarzenia była ubrana w zieloną kurtkę z kapturem, materiałowe czarne spodnie oraz ciemne buty.

Osoby, które ją rozpoznają lub widziały w dniu zdarzenia proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto. Można się zgłaszać osobiście w komisariacie przy ul. Polanka 24 w Poznaniu lub pod czynnym całą dobę numerem telefonu: 47 771 23 11.