Oszukał seniorkę na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policja sporządziła portret pamięciowy

Policjanci z poznańskiego Nowego Miasta prowadzący postępowanie w sprawie oszustwa poszukują mężczyzny, którego portret pamięciowy wykonano na podstawie zeznań poszkodowanej kobiety.

 

Sprawa ma swój początek 9 czerwca, kiedy to z mieszkanką jednego z osiedli na terenie poznańskiego Nowego Miasta skontaktował się telefonicznie mężczyzna podając się za funkcjonariusza Policji. W rozmowie ze starszą kobieta przekazał, że jej syn jest sprawcą wypadku drogowego i konieczne jest wpłacenie kaucji, by mógł uniknąć odpowiedzialności karnej za to zdarzenie.

Zdenerwowana kobieta uwierzyła, że może pomóc synowi, przekazała oszustowi kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz złotą biżuterię.

Na podstawie jej zeznań policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu przygotowali portret pamięciowy podejrzanego w sprawie mężczyzny. Osoby, które rozpoznają wizerunek lub posiadają informacje na temat zdarzenia proszone są o kontakt pod całodobowymi numerami telefonu 47 77 123 11 lub 112. Można też napisać e-mail: dyzurny.poznan-nowe-miasto@po.policja.gov.pl.