Zabytkiem po Poznaniu

Już za kilka dni wystartuje tegoroczny sezon linii turystycznych. Na poznańskie ulice znów wyjadą zabytkowe pojazdy, dzięki którym będzie można zwiedzać miasto w nietypowy sposób – z pokładu retro tramwajów i autobusów.

To atrakcja, która co roku cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony mieszkańców jak i turystów. Linie turystyczne zapewniają możliwość oglądania najbardziej charakterystycznych i istotnych punktów Poznania z pokładu pojazdów, które dawniej kursowały w liniach regularnych.

To także okazja, by przekonać się czym jeździły po mieście poprzednie pokolenia. Szczególnie dla najmłodszych zarówno wygląd, jak i dźwięk niektórych z pojazdów są zaskakujące.

Jak zwykle sezon rozpocznie się na majówkę. Już w najbliższą sobotę, 30 kwietnia, na ulice miasta wyjedzie historyczny tabor MPK Poznań, który będzie kursował przez wszystkie dni długiego weekendu majowego.

Z okazji inauguracji sezonu po Poznaniu będą jeździć trzy linie, czyli tramwajowa nr 0 oraz autobusowe nr 100 i 102. W przypadku tej pierwszej, przy sprzyjających warunkach pogodowych MPK Poznań będzie wypuszczał na trasę linię historyczną H, która jest obsługiwana wyjątkowym i charakterystycznym wagonem silnikowym Typu I z wagonem doczepnym Carl Weyer. To prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników tramwajów i historii. Informacje o uruchamianiu linii turystycznej będą podawane wcześniej.

Na podróże liniami turystycznymi obowiązuje taryfa turystyczna ZTM z biletami jednoprzejazdowymi i jednodniowymi. Wszystkie sprzedawane są przez obsługę konduktorską w pojazdach. Bilet jednoprzejazdowy dostępny jest w cenie 6 złotych za normalny i 4 złote za ulgowy oraz 18 złotych za rodzinny. Bilety jednodniowe to koszt 10 złotych za normalny oraz 7 złotych za ulgowy, a także 30 złotych za rodzinny.

Sezon linii turystycznych potrwa do 25 września. Do tego czasu będą wyjeżdżać na poznańskie ulice w każdy weekend i dni świąteczne.