Ruszyły egzaminy ósmoklasisty

Dziś rozpoczęły się egzaminy ósmoklasisty. Na sam początek sprawdzono wiedzę uczniów z języka polskiego. Z czym musieli zmierzyć się piszący? Co czeka ich w najbliższych dniach?

Wszystko zaczęło się o godzinie 9:00.  Z tego powodu wiemy już co w tym roku przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Egzamin składał się z 19 zadań. Wśród nich wystąpiły zarówno zadania otwarte, jak i takie, w których należało wybrać poprawną odpowiedź z kilku propozycji. W arkuszu pojawiła się “Zemsta” Aleksandra Fredry. Dodatkowo należało napisać zaproszenie na piknik szkolny zorganizowany z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Przyjaźni. Na sam koniec ósmoklasiści musieli napisać wypracowanie. Do wyboru była rozprawka dotycząca pokonywania trudności, mając u boku przyjaciela, a także opowiadanie o spotkaniu bohatera z jednej z obowiązkowych lektur.

Co w najbliższych dniach?

Po egzaminie z języka polskiego czas na królową nauk, czyli matematykę. Sprawdzenie wiedzy z tego przedmiotu już jutro (czwartek 25.05). Początek o godzinie 9:00. Na samym końcu czeka egzamin z języka obcego nowożytnego. Ten zaplanowany jest na czwartek 26 maja.