Weekend z X Dniami Twierdzy Poznań

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Warto więc zadbać o to, by ostatnie dni wolnego spędzić w ciekawy sposób. Propozycją wartą rozważania wydają się być Dni Twierdzy Poznań. Organizatorzy przygotowali w tym roku wiele niespodzianek.

 

To już dziesiąta edycja imprezy, której celem jest przybliżenie historii poznańskich fortyfikacji. W ramach wydarzenia mieszkańcy Poznania mogą przenieść się do przeszłości i dowiedzieć się więcej na temat historii miasta.

Z okazji jubileuszu organizatorzy zadbali o nowości, które urozmaicą program tegorocznej edycji.

Zainteresowani będą mogli przyjrzeć się XIX-wiecznym pruskim fortom. Do dyspozycji odwiedzających będzie siedem fortów: Fort Ia, Fort IIa, Fort III, Fort IVa, Fort Va, Fort VI oraz Fort VII.

Ciekawą propozycją aktywnego wypoczynku połączonego z dużą dawką wiedzy, będą spacery po Cytadeli. Za realizację dziennych wycieczek odpowiada Stowarzyszenie Reduta. W programie przewidziano także nocne zwiedzanie Fortu Winiary. Atrakcje przygotowało również Muzeum Uzbrojenia i Muzeum Armii “Poznań” – na gości czeka wycieczka dotyczące adaptacji fortyfikacji na cele muzealne.

W ramach wydarzenia będzie można odwiedzić Schron Przeciwatomowy Władz Miasta Poznania w Krzyżownikach. Warto przyjrzeć się także ofercie Rezerwatu Archeologicznego Genius loci, w którym można podziwiać m.in. relikty grodu z czasów Mieszka I.

Szczegółowy program imprezy dostępny jest online.