Andersia Silver dopiero za 3 lata

Przy Placu Andersa w Poznaniu powstaje największy budynek biurowy w Wielkopolsce – Andersia Silver. Pierwotny plan zakładał, że budowa zakończy się w 2023 roku, teraz inwestor informuje, że będzie to 2025 rok.

 

Na Placu Andersa powstaje 25-kondygnacyjny budynek, na 40 tysiącach metrów kwadratowych znajdą się biura i lokale usługowe. Budynek został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami i rozwiązaniami ESG. Łączna wysokość biurowca wyniesie 116 metrów, a tym samym będzie najwyższym budynkiem w stolicy Wielkopolski.

„Andersia Silver to nowoczesny budynek powstający w najlepszej lokalizacji w Poznaniu. Plac Andersa to ścisłe centrum miasta, a przy tym miejsce, w którym znajduje się podstawowe zaplecze biznesowe”. – mówi Anna Trębicka, Director CBRE Polska.

Projektując budynek, architekci nie zapomnieli o ekologii. Na fasadzie budynku znajdą się panele fotowoltaiczne a w garażu podziemnym dostępne będą stacje ładowania pojazdów elektrycznych. W budynku znajdzie się 15 wind, z czego dwie przeznaczone będą pod dostawy. Dodatkowo na parterze znajdzie się rowerownia, szatnia, prysznice, stanowiska serwisowe oraz ładowarki. Na 12 piętrze dostępny będzie taras, z którego będzie można podziwiać Poznań.

Pierwotny plan zakładał że budowa zakończy się w 2023 roku, mimo tego od dłuższego czasu na budowie inwestor nie prowadzi żadnych prac. Dzisiaj poinformowano, że budowa ma zostać ukończona w połowie 2025 roku.