Zmiany w organizacji ruchu na węźle Poznań Zachód

Na węźle Poznań Zachód wprowadzono zmiany w organizacji ruchu, które obejmują m.in. ograniczenie prędkości i zakaz zmiany pasa dla części kierowców. Ma to zwiększyć poziom bezpieczeństwa i zmniejszyć liczbę wypadków i kolizji w tym rejonie.

 

Węzeł Poznań Zachód, na którym łączą się autostrada A2 i dwie trasy szybkiego ruchu, czyli S5 i S11 jest jednym z istotniejszych w infrastrukturze wokół Poznania, a zarazem jednym z tych, na których najczęściej dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, kolizji i wypadków. Mając to na uwadze wprowadzono zmiany w organizacji ruchu, które mają zwiększyć poziom bezpieczeństwa w tym rejonie.

Zgodnie ze zmianami, kierowcy wjeżdżający na autostradę A2 od strony S11 nie mogą zmienić pasa ruchu na prawy. O zakazie zmiany pasa z S11 w kierunku Poznania informuje odpowiednie oznakowanie.

Jednocześnie wprowadzono dodatkowe ograniczenia prędkości do 90 km/h na dwupasowej łącznicy prowadzącej w stronę Poznania oraz nad pasem wyłączenia przy jezdni północnej,.

Wykonano także dodatkowe symbole dróg A2, S5 i S11 umożliwiające kierowcom odpowiednio wczesne używanie właściwych pasów ruchu, by nie musieli nagle ich zmieniać.

Zmiany mają przyczynić się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w rejonie węzła.