Poznaniacy wierni tradycji – tłumy pojawiły się na ul. św. Marcin

Choć miejskie obchody Imienin Ulicy Święty Marcin w tym roku zostały zastąpione Dniami Świętomarcińskimi w różnych lokalizacjach w centrum miasta, to nie oznacza, że na samej ulicy nic się dziś nie działo. Za sprawą inicjatywy lokalnych przedsiębiorców i społeczności odbyło się wydarzenie „Stary, dobry Święty Marcin”. Na ul. św. Marcin pojawiły się tłumy poznaniaków.

 

Dni Świętomarcińskie, czyli wydarzenie organizowane przez CK Zamek z uwagi na remont ul. św. Marcin odbywały się dziś w kilku lokalizacjach – na pl. Kolegiackim, w Parku Chopina, na Wolnym Dziedzińcu UMP oraz przy CK Zamek. Wszystkie lokalizacje i atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców (więcej na ten temat tutaj). Nie zapomniano jednak o samej ul. św. Marcin.

Z inicjatywy lokalnych przedsiębiorców i mieszkańców odbyła się impreza „Stary, dobry Święty Marcin”. Nie zabrakło stoisk z rogalami świętomarcińskimi oraz tymi bez certyfikatu i innym nadzieniem. Była także gęsina, która zgodnie z tradycją jedzona jest „na Marcina”, czyli 11 listopada.

Przygotowano szereg atrakcji dla dzieci oraz występy artystyczne i koncerty dla młodszych i nieco starszych. Dla małych poznaniaków odbyły się również warsztaty z produkcji świec sojowych oraz ceramiczne.

Przez cały dzień na ul. św. Marcin widoczne były tłumy poznaniaków, którzy chętnie wędrowali między ulicą, a lokalizacjami Dni Świętomarcińskich.