Ambasador Irlandii w Polsce odwiedził Poznań

Do Poznania przyjechał dziś Patrick Haughey, ambasador Irlandii w Polsce. Była to jego pierwsza wizyta w stolicy Wielkopolski.

 

Patrick Haughey został ambasadorem Irlandii w Polsce w 2022 roku i dzisiejsza wizyta w Poznaniu była jego pierwszą, jako dyplomaty, ale nie pierwsza w życiu. Dokładnie 10 lat temu, przy okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 przyleciał do stolicy Wielkopolski jako kibic, by wspierać reprezentację Irlandii grającej swoje mecze właśnie na stadionie przy ul. Bułgarskiej.

W Urzędzie Miasta Poznania przyjął go prezydent Jacek Jaśkowiak. Jak podkreślał włodarz miasta, Poznań i Irlandia ma wiele wspólnego. Regularnie odbywają się loty między Dublinem a stolicą Wielkopolski, które cieszą się dużą popularnością wśród pasażerów. Także sama irlandzka linia lotnicza Ryanair jest istotnym graczem na poznańskim lotnisku. Na Wydziale Anglistyki UAM działa Pracownia Studiów Celtyckich, w ramach której możliwa jest m.in. nauka języka irlandzkiego. W Poznaniu funkcjonują też różne firmy z irlandzkim kapitałem.

Podczas spotkania omówiono także kwestię ochrony środowiska i bezpieczeństwa energetycznego. Tematem rozmów była też sytuacja uchodźców z Ukrainy.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.