Wspólne świętowanie Chińskiego Nowego Roku w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na wspólne świętowanie rozpoczęcia Chińskiego Nowego Roku. W Sali Lubrańskiego w Collegium Minus odbędzie się dziś specjalny koncert noworoczny połączony z prezentacją o chińskich zwyczajach.

 

Instytut Konfucjusza UAM zaprasza do wspólnego wkroczenia w Nowy Rok Wodnego Królika. Już dziś w Collegium Minus przy ul. Wieniawskiego będzie można lepiej poznać kulturę i muzykę związaną z Chinami.

O godzinie 18:00 uczestnicy poznają chińskie zwyczaje noworoczne podczas specjalnej prezentacji, która poprzedzi zaplanowany na 18:30 koncert noworoczny. Chińska muzyka przedstawiona zostanie w wersji na fortepian i wiolonczelę. W programie nie zabrakło m.in. aranżacji najpiękniejszych chińskich melodii, muzyki filmowej ze słynnej produkcji „Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok”, kompozycji chińskich twórców czy też utworów inspirowanych Chinami.

Przed poznańską publiką zaprezentuje się Lepos Duo, czyli Yang Xu-Czaja (fortepian) i Jan Czaja (wiolonczela), który są laureatami XVIII Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Padwie w kategorii muzyki kameralnej i koncertowali w wielu krajach Europy i w Chinach.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.