Dziury, kałuże i zagrożenie dla bezpieczeństwa – co z organizacją ruchu na ul. Kantaka?

Trwają prace na ul. Kantaka, które wiążą się ze zmianą organizacji ruchu. Piesi i kierowcy poruszają się po wyznaczonym wspólnym pasie między odgrodzonymi obszarami. Niestety, stan drogi pozostawia wiele do życzenia, a Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta nie ma dobrych wiadomości.

 

Ruch po ul. Kantaka jest… wyzwaniem i to zarówno dla pieszych jak i kierowców i rowerzystów. Wyznaczona droga jest wspólna dla wszystkich uczestników ruchu. Niestety, jej stan jest… fatalny.

Brak utwardzonej nawierzchni i opady deszczu skutkują powstawaniem coraz większych dziur i kolein, co utrudnia poruszanie się. Błoto dodatkowo zwiększa ryzyko poślizgnięcia się na nierównościach. Z kolei samochody omijające dziury także są zagrożeniem dla pieszych uczestników ruchu, którzy mają problem z przejściem.

Rada Osiedla Stare Miasto zwróciła się do miejskich służb o pilne wyznaczenie bezpiecznego przejścia dla pieszych. Podkreślono zrozumienie dla realizacji inwestycji, ale zaznaczono, że nie może ona zagrażać bezpieczeństwu uczestników ruchu.

W odpowiedzi Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta przekazało, że powstawanie kałuż jest „nieuniknione” z uwagi na prowadzone roboty budowlane. Dodano jednak, że Generalny Wykonawca zadeklarował bieżące niwelowanie nierówności, by nie tworzyły się większe kałuże. Przekazano także, że po piśmie Rady Osiedla wyrównano wszelkie dotychczasowe zagłębienia, a także wydzielono przejście dla pieszych po zachodniej stronie ulicy, a dodatkowo wyznaczono przejście poprzeczne na wysokości wjazdu do sklepu Rossmann.

Biuro zaapelowało także o zrozumienie dla zaistniałej sytuacji zwracając uwagę na fakt, że ul. Kantaka jest obecnie placem budowy.