Poznański Szlak Legend dla Dzieci, czyli rodzinna gra miejska

Brama Poznania zaprasza na Poznański Szlak Legend dla Dzieci, czyli pomysł rodzinne spędzenie niedzieli podczas gry miejskiej.

 

Wydarzenie to pomysł na rodzinny spacer połączony z nauką. Trasa gry miejskiej prowadzi przez place, uliczki i kościoły Starego Miasta, dzięki czemu można całą rodzina odkrywać i poznawać najstarsze rejony Poznania.

Punktem startowym jest amfiteatr w Parku Stare Koryto Warty, gdzie organizatorzy przywitają uczestników i rozdadzą foldery z grą miejską. Co ważne, szlak pokonuje się wspólnie z edukatorem, który wskazuje zadania do rozwiązania przekazując wiedzę w sposób ciekawy i przystępny.

Na mecie, czyli na placu Wolności w okolicy fontanny, mali odkrywcy otrzymają książki z poznańskimi legendami „Koziołki, rury i czarcie ogony”.

Gra skierowana jest do rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat. Trasa ma ok. 2,5 km, a zabawa trwa ok. godzinę. Liczba miejsc jest ograniczona do 30 osób, a decyduje kolejność przyjścia do punktu startowego. Początek w niedzielę, 10 września, o godzinie 11:00.