Warkocz Magdaleny już po raz 22.! Wiele atrakcji podczas festynu w centrum miasta

Ponad 160 cm – taką długość miał najdłuższy warkocz podczas Festynów Farnych Warkocz Magdaleny. Już dziś odbędzie się 22. odsłona tradycyjnej zabawy. Nie zabraknie także pozakonkursowych atrakcji.

 

To już 22. edycja Warkocza Magdaleny. Partnerem tegorocznej odsłony wydarzenia jest miasto Kórnik.

Festiwal rozpocznie się o godzinie 12:30 od mszy świętej w Farze Poznańskiej, którą celebrować będzie proboszcz kórnickiej parafii. Uczestnicy będą mogli posłuchać Chóru Żeńskiego i Kórnickiej Orkiestry Dętej.

Po mszy uczestnicy przejdą w tradycyjnym przemarszu na plac Kolegiacki. Tam odbywać się będą główne atrakcje. Od godziny 14:00 na scenie zaprezentują się m.in. senioralne Magnolie i Senioritki, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej Władysie (grupa dziecięca, dorosła i studencka), Kórnicki Chór Żeński KOK, Kórnicka Orkiestra Dęta. Odbywać się będą także konkursy dla dzieci młodzieży i dorosłych, a do tego m.in. gra staromiejska, zabawy dla dzieci i smaki Faraway.

Głównym punktem programu będzie konkurs na najdłuższy warkocz. Odbywa się on z podziałem na cztery kategorie. Zgłoszenia chętnych przyjmowane będą między 14:00 a 16:00. Do tej pory najdłuższy w historii konkursu warkocz miał aż 163 cm. Organizatorzy liczą, że uda się w tym roku pobić rekord.

Festyn jest też okazją do zwiedzania Fary – podziemi, kapitularza, zakrystii, a nawet zajrzenia do słynnych organów Friedricha Ladegasta. Będzie można też przyjrzeć się odkryciom archeologów, a także zwiedzić nowo wyremontowaną salę sesyjną Urzędu Miasta wraz z wyjątkowymi, odnowionymi freskami.

Nie zabraknie czegoś na ząb – na placu pojawią się stoiska gastronomiczne przygotowane m.in. przez Koła Gospodyń Wiejskich z Kórnika.

Na koniec festynu o godzinie 17.45 odbędzie się Koncert Piosenki w Tonacji Poznańskiej. Wykonawcą koncertu oraz kompozytorem jest Grzegorz Kopala, natomiast autorem tekstów Rafał Piechota.