Najlepsze obiekty architektoniczne w obiektywach poznaniaków – nowa wystawa na pl. Wolności

Na pl. Wolności stanęła wystawa poświęcona najlepszym obiektom architektonicznym w Poznaniu, wyróżnionym w ramach Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro. Autorami zdjęć są laureaci konkursu fotograficznego, który został zorganizowany w ramach 25. edycji Nagrody.

 

Nagroda im. Baptysty Quadro przyznawana jest od 25 lat. Jest jedną z najstarszych tego typu w Polsce, a celem jest wyróżnienie autorów projektów, które zostały zrealizowane w stolicy Wielkopolski w poprzedzającym konkurs roku. Wybór patrona Nagrody nie jest przypadkowy – Jan Baptysta Quadro odpowiadał m.in. za przebudowę poznańskiego Ratusza. Był cenionym architektem epoki renesansu.

Z okazji przypadającej w tym roku jubileuszowej, 25. odsłony, zrealizowano konkurs fotograficzny dla mieszkańców. Wystarczyło wykonać i przesłać zdjęcia obiektów, które zostały wyróżnione nagrodą podczas dotychczasowych edycji.

Do konkursu nadesłano ponad 400 prac, spośród których wybrano najciekawsze, a te znalazły się na wystawie plenerowej. Przedstawiono je na 24 planszach, na których poza zdjęciami obiektów znajdują się też teksty Jakuba Głaza, krytyka architektury.

Wystawa będzie dostępna do 20 października.